| xRRRainbow a întrebat:

Ce povesti de groaza stiti?happy

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

In cartierul unde locuiesc eu se afla un atelier de tamplarie care acum e parasit. Nimeni nu stie de ce dar se spune ca acolo a alunecat un lucrator si si-a taiat gatul intr-un circular. Totul mergea bine dar intr-o zi a inceput groaza:
Intr-o zi eu si un prieten bun de-al meu treceam pe acolo si-am zarit la geam o carpa cu sange pe ea. Ne-am speriat putin dar am mers sa vedem ce e (nimeni nu avea cum sa intre sa faca o farsa pentrt ca usile erau incuiate tot timpul) asa ca ne-am gandit sa verificam usile sa vedem daca sunt descuiate (erau incuiate). happy Am plecat de acolo!
Ziua urmatoare am venit cu mai multi prieteni sa investigam (usile incuiate bineinteles) in spatele atelierului este un mic geam, unde am vazut un chip palid (nu ne-am dat seama daca e barbat sau femeie) care se uita urat la noi.Am fugit cat ne-au tinut picoarele mai ales ca incepuse sa zambeasca malefic la noi.
S-a intamplat sa trec din nou pe acolo cand am vazut pe un geam doua maini albastrui si palide si am auzit niste zgomote ciudate si infricosatoare. M-am speriat groaznic de tare.
Eram la ziua unui prieten cand ne-am dus mai multi acolo(el sta la vreo 40m distanta de atelier) o fata s-a apropiat de usa cand deodata usa s-a deschis si a prins-o o mana putrezita de par am tras-o repede si a plecat. Mai tarziu ne-am facut din nou curaj sa merge si sa verificam usa, era incuiata.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestiri din cripta, e un desen animat care iti prezinta cate o poveste de groaza.le gasesti pe youtube.happy erau pe minimax mai demult..acum nu stiu cat esti tu de mare, daca le-ai prins sau nu.big grin

| BuGz a răspuns:

Singurul om de pe planete aude un chocanit la usa laughing
CIne sa fie?
GHICI

| Damon01 a răspuns:

Nu prea cred ca o sa se apuce cineva sa iti scrie tie povesti de dragoste pe bune cauta si tu pe net

| xRRRainbow explică (pentru Damon01):

De dragoste?raised eyebrows [-x