| Alexandra_7099 a întrebat:

Ce program zilnic aveti voi? De dimineata pana seara, intr'o zi obisnuitahappyDau funda si voturi:*

2 răspunsuri:
| AndreeaCutegirl a răspuns:

Buna!happyPai dimineata ma trezesc si imi fac ghiozdanul, dupa ma pregatesc de scoala, mananc si plec la scoala.Cand ma intorc ma apuc de teme, dupa ce termin temele intru pe mess sau stau la televizor depinde si ma culchappy...Iar in caz de e weekend dimineata ma trezesc si ma uit la tv sau deschid calculatorul, dupa-amiaza ies afara cu prietenii si cand vin tot la televizor si pe net stauhappy. Pa pa!happy:*

| Bleed a răspuns:

In timpul unei vacante / zi de weekend :
Ma trezec dimineata in jurul orei 9. Fac un dus daca e cazul, apoi imi pregatesc micul dejun. Dupa care m-apuc de teme, doar daca e weekend, de obicei in vacante nu ne da de scris, doar de invatat / citit. Daca sunt in vacanta, citesc aproximativ o ora, apoi ma uit sa vad ce mai e nou pe TPU / facebook / etc. Dupa cel mult doua ore, vizonez un film / un episod dintr-un serial la care ma uit. Servesc pranzul la ora 14 cand vine si mama de la servici, ma odihnesc, eventual ies afara cu prietenele sau cu parintii. Cina e la ora 19, dupa care mai citesc, ascult muzica, vizonez un film, si ma culc, de obicei, la ora 24.
In timpul scolii :
Ma trezesc dimineata la 6:30, ca sa mai stau in pat pana la 7. Serios, daca ma trezesc direct la 7, nu pot sta in picioare. Deci ma ridic din pat la 7, ma spal, mananc, daca am teza sau test citesc lectiile (daca mai am timp), si plec la scoala la ora 7:45.
Ajung acasa la ora 14. Pana la ora 15 mananc, ma odihnesc putin, citesc, apoi m-apuc de teme. De obicei imi gat temele si de invatat la ora 19. Dupa care vizonez un film, citesc, mananc, etc, iar la ora 23 ma culc, ca sa ma pot trezii, din nou, in urmatoarea dimineata la 6:30. laughing

Cam asta e.