| Sмilеfояме a întrebat:

Ce remediu aveti impotriva matretii? Am folosit toate sampoanele anti-matreata si nu au niciun efect...straight face Funda.

13 răspunsuri:
| ElenaErika a răspuns:

Si eu am avut o perioada indelungata matreata si nu stiam cum sa scap de ea. Am incercat toate prostiile si degeaba. Si bunicamea mi-a zis sa imi limpezesc parul dupa ce il spal cu otet.Apa si otet la limpezire. Si intr-o luna am scapat complet de matreata. Si mentin aceeasi marca de sampon. Conteaza sa nu schimbi samponul. Ca daca il schimbi te umplii iar de matreata. Sper sa te ajute. happy

| hubbelllllll a răspuns:

Cel mai simplu, numai schimba sampanelestraight face din aceasta cauza faci matreaza. Dacaeste matreata ai grija sa nu fie asa numitele"coji" care apar din cauza scalpului nehidratat

| oo3 a răspuns:

In-cearca ceva natural uite ceva care s-ar putea sa te ajute.a1.ro/lifestyle/family/4-remedii-naturiste-impotriva-matretii.BAFTA.

| Dizz a răspuns:

Nu te sfătuiesc să te speli pe cap cu săpun de casă sau cu orice alt săpun, pentru că (,) chiar dacă ai scăpa de mătreață, te-ai alege cu păr gras. Nu trebuie să folosești șampoane anti-mătreață, niciunul nu te ajută. Te sfătuiesc să încerci măștile anti-mătreață de la Nivea, sunt foarte bune. Folosesc de 2 ani și nu am mătreață deloc + că îmi face părul moale. Succes!

| cristiiiiiii a răspuns:

Foloseste acelasi sampon nu le mai schimba, incearca la plafar sau farmacie sunt multe remedii

| BlackRaven45 a răspuns:

Eu folosesc hedensoudar (Nu stiu cum se scrie). Te asigur ca o sa ai par cu 100% fara matreatawinking

| MaxKiller911 a răspuns:

Incearca sa te speli cu sapun de casa sau nu ma ischimba sampoanele ( si asta poate cauza matreata ) sau spala-te cu Clear ( pana consumi tubul ) si apoi poti alege ce sampon vrei ( stiu ca esti fata dar e o metoda buna )...

| ovidiu8msn a răspuns:

Asa am patit si eu. M-am spalat cu majoritatea sampoanelor antimatreata si nu au avut efect nici unul. In cele din urma am cumparat samponul Clear. In 2-3 spalari am scapat de matreata definitiv. Eu ti-l recomand si tie. Il gasesti la Metro si la magazinele Real.

| dulgherunicu a răspuns:

Chelia cel mai bun remediu

| HeliosMetal a răspuns:

Pai, spala-te de 2 ori, cea mai simpla metoda.

| mariamarylove a răspuns:

Ia-ti samponul Dan free il gasesti in farmacii
e super bun
sau sapun de casa
funda?

| adybg a răspuns:

Spalate cu sapunlaughing asa face bunicu si nu face matreata! serios!

| qCrazyMe a răspuns:

Ti'as recomanda ca dupa ce te speli pe par sa te clatesti cu otet. E un "remediu" mai babesc dar la mine a mers. Nu te teme ca ar putea sa-ti miroasa parul urat. Intr'o zi s-a dus efectul. Bafta!