| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa scriu intr-un jurnal?

12 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Ce-ti trece prin cap.

| Xonia a răspuns:

Seara, scrii ce ti s-a intamplat in timpul zilei, ce ai facut, pe unde ai fost, cu cine
Poti desena pe langa ce ai scris, sau poti face un desen cand inca nu ai scris nimic, faci desenul iar apoi scrii peste desen, se va vedea frumos

| Ruxiii a răspuns:

In jurnal notezi intamplarile prin care ai trecut tu azi.Viata se scurge pe aripile timpului.Fiecare zi e importanta. Iar tu in jurnal povestesti ce ai facut/ce ti'ai fi dorit sa faci/ce ai visat (daca are o semnificatie aparte pentru tine) si multe altele.In jurnal scrii insemnări zilnice din viata ta despre anumite evenimente.Nu stiu cum sa’ti mai explic. E ca si cum viata ta ar fi o carte, iar tu esti autorul si in acelasi timp personajul principal.Cartea este impartita pe capitole (zile) in care tu scrii despre tine ce ai facut pe parcursul acelei zi (daca incepi jurnalul de azi povestesti ce ai facut tu azi; iti faci rezumatul zilei). Si in fiecare zi scrii un nou capitol si tot asa.

| Ecaterina a răspuns:

Eu mi'as inscrie intr'un jurnal:cele mai candide ginduri, dorintele, impresii, tainele, framintarile si multe alte lucruri care as vrea sa ramina in umbra.

| Mwhahahaa a răspuns:

Întamplari speciale, secrete, ce-ai făcut peste zi, ce îţi doreşti, cum arăţi, problemele tale, ce te deranjează, ce îţi place, ce nu îţi place, scrie cate ceva despre persoanele cele mai importante din viaţa ta, ce note ai mai luat.Pe cine urăşti, pe cine iubeşti.Suuunt multe lucruri de scris în jurnal.Doar să ai chef şi inspiraţie!
Bafta!happy

| SelenaGomez_1698 a răspuns:

Uite niste titluritongueRIVESTE IN VIITOR:sCRIE AICI CE CREZI CA SE VA INTAMPLA IN VIITOR(CU CINE O SA TE CASATORESTI, CE SLUJBA O SA AI.) SAU topul a 10 lucruri care imi plac la mine. sau Vise placute(totul e posibilin vise.Gandestetela 10 lucruri din visele tale si scriele aici in ordine astfel incat primul sa fie favoritul sau Cele mai amuzante lucruri din lume sau baiatul perfect sauFormatia visurilor. Funda?

| andreita34 a răspuns (pentru SelenaGomez_1698):

Ideea cu un jurnal despre ce se va intimpla in viitor e super tare!

| SelenaGomez_1698 a răspuns (pentru andreita34):

Mersi happy

| rain a răspuns:

Ce doresti tu. Absolut orice. Daca simti ca nu ai ce scrie in jurnal... probabil nu are sens sa ti unul. happy

| ايرينا a răspuns:

Intr-un jurnal trebuie sa scrii lucrurile care te-au impresionat pe tine.Nu lucruri de genul : acum mananc sau acum ma uit la televizor la nu stiu ce emisiune/film.Trebuie sa zici ceva care ar fi memorabil pentru tine.lucrurile placute si neplacute care ti s-au intamplat in ziua respectiva. Sper ca ti-am fost de ajutor macar putin:*:*:*
Succes:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Propozitii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sall eu zic asa :draga jurnalule si tu sti mai departe!