| opacatoasa a întrebat:

Ce simţiti când citiţi o carte? mai detaliat.

10 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Ma simt ca si cand as fi in povestea pe care o citesc. Ca si cand as lua parte alaturi de ei l-a actiune.

| MoneyMoney a răspuns:

Păi în funcţie de ce carte citesc şi mai ales în ce împrejurări, există o multitudine de simţăminte atunci când citeşti!

| Biu_7672 a răspuns:

Incearca si o sa vezi. Doamne ce intrebari tampite straight face

| Mwha a răspuns:

Sincera sa fiu simt multe. Simt ca sunt acolo, ca luptatoare etc. ( depinde cum e carte ). Simt ca-mi zboara prin minte idei.

| SMarius a răspuns:

Sfarsitul unei carti ma lasa intotdeauna naucit,rupt de realitate! cand termini o carte,care ti-a placut,evident,ai asa,o stare aeriana, simti ca si un capitol din viata ta s-a incheiat odata cu terminarea cartii si, parca ai vrea sa continui povestea...asa e la minebig grin

| PulbereDeStea a răspuns:

Simt ca triesc alaturi de personaje. Daca am un personaj favorit din carte ma pun in pielea lui iar daca nu ma consider martor la actiune.

| LauncherS a răspuns:

La mine depinde de carte.Ma implic serios,e ca si cand as fii acolo cu personajele in povestire, luptandu-ma sa trec prin suferintele lor, si bucurandu-ma de bucuriile lor. Vreau sa zic ca am citit "singur pe lume" in trei-patru zile deoarece eram foarte curios ce se intampla.Cum au zis si ceilalti, e ca si cum traiesti alaturi de personaje, nu citesti o carte repede sa o gati.O citesti cu dragostewinking

| Teo999 a răspuns:

Cred ca, in general depinde de carte.
De cele mai multe ori, traiesc si retraiesc alaturi de personaje, simt aceleasi emotii amplificate prin sensibilitatea cuvintelor ceu care autoul contureaza cadrul.
Inima iti bate de emotie in acelasi ritm cu a personajelor, abia astepti sa dai inca o foaie sa vezi ce se intampla cu X sau cu Y si cand cineva scapa de o primejdie, rasufli usurat gandindu-te deja la urmatoarea aventura.

| SamanusX a răspuns:

Pai depinde de carte la unele de exemplu daca este primavara adica abia incepe simti ucm invloresc copacii florile etc...