| An3Mary99 a întrebat:

Ce stiti despre fetele in zodia pesti? Nu vreau texte lungi, vreau numai esentialul.

3 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Caracteristica generala a zodiei Pesti: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Pesti: Apa
Calitate definitorie pentru zodia Pesti: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Pesti

Planeta guvernatoare: Neptun
Planeta carierei profesionale: Pluton
Planeta dragostei: Mercur
Planeta castigurilor financiare: Marte
Planeta sanatatii si a muncii: Soarele
Planeta casei si a familiei: Mercur

Culorile zodiei Pesti: verde-albastriu
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Pesti: diamant alb
Metale caracteristice pentru zodia Pesti: cositor
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Pesti: joi

Principalele calitati ale zodiei Pesti: sensibilitate, capacitati paranormale, altruism
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Pesti: iluminare spirituala
Defecte ale nativului din zodia Pesti: pesimism, preferinta pentru anturaje rele

| Ignat_Ana_1976 a răspuns (pentru benny):

Despre cei nascuti sub constelatia Pestilor traditia se spune ca obtin onoruri prin ei insisi, se ridica prin arte, stiinte sau literatura. Devin populari prin succesul operelor lor. Pestii confera o anumita neliniste, o nemultumire de sine care indeamna la refacerea operelor incepute; nativii sint inclinati spre pesimism) - acesta le guverneaza impresiile si felul de a vedea. Poseda o dubla natura, foarte greu de descifrat.
RASPUNDE

| ριтιкαα a răspuns:

Despre cei nascuti sub constelatia Pestilor traditia se spune ca obtin onoruri prin ei insisi, se ridica prin arte, stiinte sau literatura. Devin populari prin succesul operelor lor. Pestii confera o anumita neliniste, o nemultumire de sine care indeamna la refacerea operelor incepute; nativii sint inclinati spre pesimism) - acesta le guverneaza impresiile si felul de a vedea. Poseda o dubla natura, foarte greu de descifrat.