| dan_6579 a întrebat:

Ce superstitii aveti?

Răspuns Câştigător
| deedee_3754 a răspuns:

Uita-te;) is multe:) http://www.codrosu.ro/......si-de-rau/

5 răspunsuri:
| Alexandru a răspuns:

Niciuna. Nu cred in asa ceva. Cred doar in norocul, sau din contra ghiniounul pe care tot eu mi-l fac, cu "mainile " mele. Deci, totul depinde doar de mine sau de imprejurari...

| JsBeibDOLL a răspuns:

Nu cred in superstiti sau horoscop

| Madalin a răspuns:

Eu stiu cateva da nu trebuie sa crezi in ele neaparatbig grin

Nu trece pe sub o scara sau vei avea ghinion

Spargi o oglinda:7 ani de ghinion

Nu e bine sa lasi mancare in farfurie pentru ca vei avea parte de un sot urat asta daca esti fatabig grin

Daca te mananca palma stanga primesti bani iar daca te panaca palma dreapta o sa dai bani in curand

Nr 13 poarta ghinion

Daca te mananca obrazii sau se inrosesc cine vb despre tine

Daca vezi o stea cazatoare, aceasta iti va aduce noroc
> si cam atat
da sunt multe pe google Funda plzz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt superstitioasa, dar am o boala pe numarul 13 si pe zilele de marti.