| Sclipiciii a întrebat:

Ce surpriza sa-i pregatesc lui bunica? Maine vine din Italia si imi este ca o mama, i-am facut un desen in care scrie "Te iubec bunica" dar...nu mi se pare asa de...uaaau.cel mai bun rasp funda!

9 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Nu te-as sfatui sa-i daruiesti cadouri superficiale.Este o idee buna desenul, la fel si buchetul de flori dupa cum te-au sfatuit cei de mai sus.Eu ti-as mai propune sa-i gatesti mancarea preferata, sigur va aprecia gestul.Succes!

| Miruniky a răspuns:

In mod sigur se va bucura cand va vedea desenul deoarece e facut de tine!happyOricum ea te iubeste si te va iubi mereu pentru. ca cel mai important dar este sanatatea.Fiind vara poti sai cumperi o palarie din paie simpla si sa o personalizezi chiar tu cu esarfe, flori artificiale, sclipici...cum iti place tie sau cum crezi ca i-ar placea bunicii tale(daca ii stii gusturile).O alta sugestie ar fi sai cumperi o gentutza din paie si sa procedezi ca la palarie.Ideea este ca TREBUIE SA FII FOARTE CREATIVAhappy! Sau,poti cumpara niste perle sau bilute si ii poti face un colieri pe care apoi il poti personaliza cu fundite mici si putina dragostelaughing.De exemplu bunii mele ii place sas vada ca toata camera mea e in odrine si e foarte curat(ai putea incerca asta).O alta idee ar fi ca desenul acela care la-i facut sa il imbunatatesti(daca ai zis ca nu prea esti multumita de le)si sa lipesti inimioare decupate, stelute, sa faci fundite din panglici, sau daca ai scoici poti lipi cateva cu aratcet(functioneaza!).
Sper ca te-am ajutat macar putin si ti-am dat vreo idee.Iar ceea ce nu trebuie sa uiti este sa ai imaginatie.si sa stii ca bunica ta te va iubi mereu, doar esti nepoata eihappypapa.

| LoveSelena a răspuns:

Nu trebuie sa ii ei ceva extravagant. Ceva mic ca o felicitare si un buchet cules de tine de flori sunt foarte bune.O va incatnta mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Aleexutza_4655 a răspuns:

Cand vine acasa ii poti daruii un buchet de flori si sa petreceti toata ziua impreuna si sa faceti chestii gen o plimbare impreuna sa va uitati la un film impreuna si la sfarsit sa incerci sa ii pregatesti ceva bun de mancare si care stii ca ii place. sper ca te-am ajutat eu asa as face si daca ii cumperi flori ia trandafiri rosii care simbolizeaza iubirea ta fata de ea. :*

| madalynamadyy a răspuns:

Pregatestei un tort cu maicata sau cu cineva sau daca nu singura. Pune baloane pe sus. Cumparai o cana cu ceva scris pe ea. Iai o rochie un tricou.Si da o petrecere in cinstea ei cheama cateva rude care stau mai aproape. Funda?

| claudyu_7346 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sai iei un buchet d flory si pastreaza si desenul o sa se bucure sa vezi sper ca raspunsul meu sa-ti fie de folos

| Bombonika_7979 a răspuns:

Buna! Te pot ajuta euuu! :X
Desenul cu " Te iubesc bunica "
da este o idee buna! :X
Si ai mai putea sa ii iesi prima inainte
si sa ii daruiesti un buchet de flori! :X
Ar fii minunat pentru. ea, s-ar bucura foarte
mult, stiu asta pentru. ca si eu am facut la fel
cu bunicuta mea cand a venit din America! :X
Sper ca ti-am fost de ajutor Scumpaa! :X
fundita te rog? :X