| biabluey a întrebat:

Ce tara ti-ai dori cel mai mult sa o vizitezi? De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E superb Mexicul, am ajuns si eu acolo de atatea ori si mereu mi-a facut placere, chiar daca a fost in vacanta sau am muncitwinking In schimb ca sa te bucuri de toate frumusetile de acolo trebuie sa ai un buzunar foarte plin...
Anul asta merg prin Asia, in special vreau sa petrec cateva zile in India si Thailanda(poate am timp si de vacanta)
Ajung si in Australia unde visam de mic copil, sa ma plimb cu canguriilaughing sa vad jungla... WOW! abia astept.

31 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mexic love struck Am auzit ca e foarte frumos acolo si sunt curioasabig grin

| AvalohAlyn a răspuns:

Franta, turnul Eiffel love struck si Germania.Aceste 2 le vad ca tari superbe si ca un izvor de frumuseti.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Am vizitat foarte multe tari, Germania, Ungaria, Italia, Austria dar mai frumos ca in Romania nu pot sa spun ca am vazut.Este adevarat, noi romanii avem problemele noastre nu stim sa castigam din turism dar nu avem nici sosele, observati ce se intampla la sfarsit de saptamana pe drumul ca face legatura intre Bucuresti si Valea Prahovei.

| Razvan a răspuns:

Norvegia.Visul vietii melelove struck
E speciala, e frumoasa, e nordica, are cele mai frumoase fiorduri din lume, are una dintre cele mai intresante limbi din lume, si bineinteles acolo locuieste fumuselul Alexander castigatorul Eurovisionuluihee hee

| viatadecacatt a răspuns:

As vrea sa merg la Parishappy.

| LuS[z] a răspuns:

Franta pentru ca sunt curioasa sa vad Parisul

Răspuns utilizator avertizat
| costyn162 a răspuns:

Oriunde numai sa scap o perioada de timp de Romania. De preferat; Franta, Grecia, Anglia, SUA(desigur)...

| Orannginna a răspuns:

Franta, pentru ca imi place rafinamentul si delicatetea lor, plus limba franceza.
Grecia, pentru istoria ei.
Egipt, imi place perioada antica. happy

| Klara a răspuns:

Mexic, Japonia, India, Israel, Iran, Irlanda ( si cam toate astea care incep cu I rolling on the floor ), Austria, Ungaaaaria love struck si ar mai fi.

| Alisa a răspuns:

India, deoarece iubesc cultura lor, filmele, actorii si mai ales muzica. tot ce are legatura cu aceasta tara. si nu in ultimul rand sunt niste oameni care stiu intr-adevar sa iubeasca.

| Steff_7182 a răspuns:

Salut!
Japonia.Este tara mea favorita cu o cultura pe care cu greu o pot intelege alte popoare.Chiar am inceput sa invat limba japonezahappy.
Sayonara si ganbatte kudasai!

| Zambet a răspuns:

As vrea Germania, mai exact Berlinul pentru. ca am invatat multe la scoala despre Germania si chiar mi s-a parut interesanta. De asemenea as mai vrea in Elvetia pentru ca e o tara mai mica decat Romania dar este mult mai curata din punct de vedere ecologic. As vrea sa cunosc niste oameni care isi respecta tara, nu ca romanii...straight face love struck...si as mai vrea Elvetia sa schiez in Alpi day dreaming

| SufletDeCopil a răspuns:

As vrea sa merg la Paris love strucklove strucklove struck... day dreamingorasul indragostitilorbig grin

| adydassler a răspuns:

America nu stiu dc dar de mic mi-am dorit sa ajun intr-o zi acolo
cred ca o sa ajung pana la vara ca tocmai mi-am reparat bicicleta. rolling on the floorlaughing

| silver19 a răspuns:

Australia! imi place foarte mult clima si marea happy

| adellina a răspuns:

Grecialove struck. pur si simplu ador tara aia:X. mi-as dori foarte mult sa ajung acolo

| Majj a răspuns:

Japonia. Cultura si tehnologie

| Anonim13265464 a răspuns:

Egipt pentru ca imi doresc sa devin egiptolog

Răspuns utilizator avertizat
| milliondollarslover a răspuns:

Mi-ar placea sa vizitez Germania si Grecia. Sunt un mare fan al fotbalului si vreau sa am cate un fular/steag/orice cu fiecare echipa dintr-o anumita tara, iar Bundesliga si Liga sin Grecia imi plac cel mai mult.

Ok, mi-ar placea sa vizitez orice tara.

| madycoco a răspuns:

Mexic. imi place limba... Turcia, Germania...si multe altele.

| akatsuki a răspuns:

Japonia! Pur si simplu ador tara asta, cu tot ci inseamna ea(traditii, cultura, istorie)

| Annaid a răspuns:

Egiptul, deoarece consider ca este o tara de neegalat, o tara plina de istorie... pur si simplu superba

| sdaniel a răspuns:

Spania, nu stiu de ce, dar chiar ar fi vrut sa ma fi nascut acolo. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germania :X:X:X, m-a impresioanat tare mult evolutia ei de-a lungul istoriei si imi place accentul pe care il au nemtii :X:X.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grecia:X pur și simplu ma fascinează. De ce¿? Pentru ca îmi place marea și chestiile rurale ( de la țară) și în Grecia le găsești, amândouă în același loc.
Italia iar îmi place mult. Veneția:X
Si bineînțeles ROMANIA as vrea sa o străbat pas cu pas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place Frantabig grin si duminica am sa ajung in paris si o sa stau o luna jumate:X, si imi mai place si australia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japonia