| Alexandrup a întrebat:

Ce telefon este mai performant? Iphone 3g sau Samsung Galaxy Mini?

8 răspunsuri:
| andreyuu a răspuns:

Depinde pentru ce il vrei.
Galaxy Mini are in plus ca este mai nou, camera de 3.15 mp, de vreo 2.5x mai mult RAM, are Android, un procesor cu 200Mhz mai puternic, are busola digitala, recunoaste Java, insa iPhone 3G are iOS, un ecran mai bun, adica 16 mil culori, o rezolutie mai mare, ecran rezistent.
Daca ai vrea unul pentru jocuri si aplicatii amandoua sunt bune.
Eu ti-am scris caracteristicile si iti poti da seama si de dezavantajele fiecaruia.
De aici incolo ramane la alegerea ta pe care ti-l vei lua.

| Alexandrup explică (pentru andreyuu):

Samsung galaxy mini are doar 154 mb si iphone 3g 8/16/32/64 de gb si tu zici ca galaxy are mai multa memorie?

| andreyuu a răspuns (pentru Alexandrup):

Dupa cum vezi am specificat memorie RAM, ceea ce nu este aceeasi cu memoria pentru stocarea datelor.

| ellena99 a răspuns:

Iphone 3g, aceast telefon este mai performant. Funda?

| Bustter007 a răspuns:

Normal ca iphone 3g dar e mai scump

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone 3g

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite,ai aici, comparatia:
http://www.esato.com/phones/compare.php?phone=404&cp=776
Parerea mea este ca Samsung Galaxy Mini este mai avansat.Vezi tu acolo...