| cristi a întrebat:

Ce tip de temperament aveti?

18 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Sangvinic

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Coleric.

| selef a răspuns:

Vascos.

| Nastia a răspuns:

Melancolica si introvertita, ...cred,.happy

Răspuns utilizator avertizat
| gabrielutzu a răspuns:

Melancolic.

| gabrielutzu a răspuns:

Si mai este unu pe care Paula nu il mai tine minte....cine se simte?

| cristi explică:

Eu sunt melancolic si putin flegmatic dupa ultimul test facut.

| alexam a răspuns:

Coleric, dar imi place sa cred ca sunt cam la jum intre coleric si sangvinic.

| white a răspuns:

Temperamentul - Tipuri de temperament- Colericul, Sangvinicul, Flegmaticul, Melancolicul, Extrovertitul, Introvertitul, extroversiunea si nevrozismul...nu sunt asa destept... google, copy paste...ma incadrez in tipul Sangvinic.

| amstaff a răspuns:

Cu toata sinceritatea. flegmatic.

| dyenutzadyana a răspuns:

Va zic eutongue
COLERIC
SANGVINIC
FLEGMATIC SI MELANCOLICtongue
nu stiu sigur ce tip de temperament am...totusi cred ca sangvinic.
oricum nu exista temperamente pure. T sunt legate de constitutia corporala, de particularitatile fiziologice. T este inascut si evolueaza.

| nicolbutnaru a răspuns:

Melancolico-sangvinic, dar am ceva si din tipul flegmatic, precum si din acela coleric. preponderent sunt stabila, echilibrata, sensibila la lucruri aparent neinteresante, retin detalii, construiesc emotii, am un bun simt al realitatii dar cad la fel de frecvent in imaginativ, le separ cu succes, nu amestec lucrurile dar las loc de comunicare, sunt deopotriva transanta si maleabila, adaptabila si categorica...bla, bla. tu? ce tip de temperament ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu cred ca sunt tipul sangvin (mai exista tipul coleric, melancolic si inca unul da nu-l mai tin minte)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La limita coleric / sangvinic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flegmatic cu accente sangvinice. de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 100%coleric

| annaZz a răspuns:

Coleric...