| KindKid17 a întrebat:

Ce trebuie sa iau cu mine pentru o tabăra de o saptamana la munte?

6 răspunsuri:
| FoundYouLover a răspuns:

Mancare, apa, haine (ia si haine de vreme calduroasa dar ia si vreo doua randuri de haine de vreme rea, ca nu se stie daca o sa fie mereu vremea buna si sosete), incaltari (o pereche de vreme buna si bocancii) prosoape, sapun, periuta de dinti, pasta de dinti, hartie igienica, pieptanul, chibrite(in caz ca trebuie sa faci focul), briceag/cutit(s-ar putea sa-ti foloseasca la ceva), vreo doi trei plasturi si spirt in caz ca te zgarii, ia-ti si pastile la tine, pentru diverse urgente (ceva pentru dureri - de cap, de dinti, de masea, etc si ceva pentru stomac deranjat, in caz ca te nimeresti ca te doare ceva sau ca te deranjezi la stomac), iar daca stai la vreo cabana si ai vreo priza pe acolo, ia-ti si telefonul si incarcatorul, (desi nu stiu sigur daca o sa ai semnal). Daca-ti mai incape in rucsac, ia-ti si o patura, ca poate o sa ai nevoie de ea daca vrei sa faci un picnic in varful muntelui sau daca vrei sa te invelesti cu ea.

| FoundYouLover a răspuns:

Si nu uita sa-ti iei mai multe perechi de chiloti de schimb.

| Klandestin a răspuns:

Prezervative!

| andreeahtml a răspuns:

Păi vreo 3-4 rânduri de hăinuțe, pasta de dinți, periuță, lenjerie, o geaca puțin mai groasa in caz de se răcește timpul, șosete, prosop, gel de duș (in cazul in care nu ești cazat la un hotel ok). Acestea sunt imperios necesare

| DorelExpertu a răspuns (pentru andreeahtml):

Hartie igienica nu? Ca cine stie, poate vin vremuri cacacioase...

| MariaDaniela12 a răspuns:

Buna eu iti recomand sa iti iei haine de schimb, rucsac, apa, mancare sper ca te-am ajutat.