| NameName a întrebat:

Ce trebuie sa scrii intr-un ESEU? Am de facut un eseu despre "Luna" si nu stiu ce anume sa scriu... Funda si >voootbig grin

4 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

La ce materie e? trebuie sa scrii desprea ea in mod stiintific sau sa iti folosesti imaginatia? Stiintific cauti pe google date despre ea, Daca nu cauti seminificatie lunii in diferite mituri, cum apare ea in literatura, cum o priveau popoarele in trecut si semnificatia ei romantica.

| Ramona1 a răspuns:

Tot ce tine legat de luna.In inceput ai putea sa ii faci o scurta desciere sau o prezentare, apoi sa intri la subiect.Te mai documentezi de pe net:d

| ღViS3CoLoRaT3ღ a răspuns:

Pai intr-un eseu trebuie sa scrii tot ce stii despre luna,si ma indoiesc ca stii prea multelaughingdeci cauta pe net la wikipedia si exista si diferite sit-uri,scrie ce distanta e de la Pamant Pana la Luna, sau cine a fost pe lunatongue pana acum, poate documente si informatii cum ar fi cum cred oamenii de stiinta ca va fi luna peste o mie de ani, sau daca sa gasit apa sau nu! sau despre gravitatietonguebafta,... sper sa iei nota 10 tongue

| 1n3x a răspuns:

Tot ce e legat de Luna. Poti sa bagi si filozofie.