| 1968 a întrebat:

Ce vor ungurii de- la noi?

Răspuns Câştigător
| www a răspuns:

Vor Transilvania, de fapt vor sa ne recucereascalaughing
In al doilea rand, Friedaka, poata sa puna si 100 de intrebari despre unguri daca vrea.

10 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Sa isi faca tara in tara noastrá.
O idee cretina, izvoratá din rasisim si fuga dupa bani.

| Betty18 a răspuns:

Ceva ce nu vor primi niciodata.
ungurilor alte o mie una de dorinte?:-W

succes

| bluerose a răspuns:

Vor sa lipeasca Transilvania la "patria mama" si sa faca "ungaria mare".

| bluerose a răspuns:

Stiu ca e stupid, dar dupa cum actioneaza, asta vor.
Chestia aia cu autonomia tinutului secuiesc este primul pas.

| friedaka a răspuns:

Intrebarea e ce vrei tu de la noi? Constat ca ai sarcina de a instiga lumea. Macar te platesc bine, merita? E a treia intrebare despre unguri pe care ne-o adresezi....cred ca admin-ul ar trebui sa ia masuri.

| fcsb a răspuns:

Ei vor autonomia teritoriala in asa-zisul "tinut secuiesc"( regiune a Romaniei unde domina populatia maghiara), dar nu vor reusi. Cum a spus si nony vor sa isi faca tara in tara noastra. La un moment dat au cerut si ca elevii romani din tinutul secuiesc sa invete limba maghiara (va vine sa credeti?). N-o sa reuseasca sa obtina nimic de la noi. Nu-i lasa Vadim laughing

| fcsb a răspuns:

@furni am spus ca ei au vrut ca noi sa invatam limba lor, adica elevii romani din tinutul secuiesc sa invete limba maghiara - asta a fost dorinta ungurilor, si eu spuneam ca nu mi se pare corect si logic

| danutz15 a răspuns:

Vor sa mergem la "tinutul secuiesc"(orasele din regiunea asta), cu pasaportullaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ca e vadim. sa vedem acum la bruxelles. cum i-o fi zicand la orasul asta urmasii lui burebista care stim noi ca i-au urmarit pe boii pana acolo. pentru tonti: boiii erau un trib galic, nu am gresit scriind. vedeti la istorici romani (neagu djuvara et al, pentru cunoscatori). revenind la unguri, vezi tu fcsb, vor sa invete o alta limba la noi in tara, unde si limba romana e chinuita peste tot. te simti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fcsb, doar invatam cu spor engleza si franceza. si italiana si germana. ba chiar si spaniola. or fi vrand si aia sa-ti ia ograda? ai dracu straini. nici cu ei dar nici fara mall...eu cred ca tu si nony sunteti agenti unguri care vreti voi sa ne furati glia.