| pintexim a întrebat:

Ce zodie se potriveste cu leu?

Răspuns Câştigător
| Wellfun a răspuns:

Http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/leu/
Găseşti aici care zodie îţi este compatibilă.
Fundă?

14 răspunsuri:
| Saddelyx a răspuns:

Compatibilitati zodia Leului:
Compatibilitate excelenta:

Leu-Berbec, Leu-Gemeni, Leu-Balanta, Leu-Sagetator

Compatibilitate buna:

Leu-Leu, Leu-Varsator

Compatibilitate acceptabila:

Leu-Rac, Leu-Fecioara, Leu-Capricorn, Leu-Pesti

Compatibilitate redusa:

Leu-Taur, Leu-Scorpion

| Himera a răspuns:

Cele de aer : gemeni, varsator, balanta, dar si berbecul.

| castravete1 a răspuns:

Leu

| annaangel17 a răspuns:

Sagetator:X

| Afdsa a răspuns:

Dacă te iei după horoscop, este cam aşa :
Leul se potriveşte cu Berbecul şi Săgetătorul, dar şi cu Balanţa, Vărsătorul şi Gemenii.
Dar nu neaparat. Take care!

| ANAHsneaman a răspuns:

Leu-Rac sau cu berbecel sau scorpionul big grin

| StefiM a răspuns:

Berbec-100%
taur-0-25%
gemeni-75%
rac-30%
leu-75%
fecioara-30%
balanta75%
scorpion-0-25%
sagetator-100%
capricorn-30%
varsator-75%
pesti-30%
0-25%=incompatibilitate aproape completa
30%=nu sunt antipatii sau simpatii deosebite, poate exista atat compatibilitate
75%=buna compatibilitate
100%=cea mai buna compatibilitate

| Emryy a răspuns:

Leul se potriveste cu Berbecul si Sagetatorul, dar si cu Balanta, Varsatorul si Gemenii

- este un an foarte important pentru Leu, in casa parteneriala va fi o perioada foarte buna, iar dragostea la prima vedere este foarte posibil sa se intrevada.

| anonim182007 a răspuns:

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Berbec, Sagetator
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Scorpion, Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Scorpion
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Fecioara
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Berbec, Rac

| Ayskle a răspuns:

Ei bine! Cu siguranta nu Taurul! Daca ii ceva gen casatorie sau relatie ori familie ai nevoie de o zodie de apa ca sa mai calmeze lucrurile! Cel mai preferabil Pesti. Leul se itelege cu :Leul(evident), Berbec si Varsator, Sagetator!

| andreyandreutzzu a răspuns:

100% gemeni

| Kanazir_Viorica_1975 a răspuns:

Cu zodia Leu se potriveste balanta.

| anabatr a răspuns:

Https://www.zodiacool.ro/zodiac-european/compatibilitate-zodii/leu Gasesti pe zodiacool.ro ce se potriveste pentru tine