| ℜëßëℓå a întrebat:

Ceao! Eu si prietena mea am inventat doua jocuri de carti. Stiti un site unde sa le publicam ca sa vada si alti oameni si sa se joace?

Răspuns Câştigător
| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Faceti-va un blog sau puneti pe facebook, lipiti fluturase laughing, explicati pe youtube, spuneti-le prietenilor, rudelor ...cator mai multi si daca cunoasteti pe cineva care va poate ajuta prin popularitate atunci cu atat mai bine. Bafta!

9 răspunsuri:
| dodicuta a răspuns:

Pai invata-ne pe noi, noi le aratam prietenilor, rudelor, si tot asa.

| ℜëßëℓå explică (pentru dodicuta):

Parket: Fiecare are cate 10 carti. trebuie sa puna pe rand o pereche de 2 carti. Dupa ce nimeni nu mai are sa dea perechi se uita in cartile din mana sa vada daca are 1 carte sau 2 de acelasi numar ca si una din perechi. Daca da o da jos langa pereche si spune "Start", adica daca ai o carte cu un numar mai mic sau mai mare poti sa il iei si le pui jos langa tine. Daca nimeni nu mai are de dat sau luat nimic trag carti din pachet ca si la Makao, pana gasesc ceva. Jocul se termina cand nu mai sunt carti de tras, apoi toti isi numara punctele asa: 2, 3, 4, 5, 6,7,8,9 au cate un punt; 1, 10, 12, 13, 14 au cate doua puncte cine are mai multe puncte castiga.

| ℜëßëℓå explică (pentru dodicuta):

Choclette: Fiecare are 8 carti si trebuie sa colectioneze 4 carti de acelasi numar si 4 carti de alt numar. se pun jos 8 carti si cand nimeni nu mai are nevoie spune topite si pun alte 8 carti din pachet jos. Atunci cand cineva face ambele perechi de cate 4 carti cpune "choclette" si castiga. Daca credeti ca adversarul castiga spuneti "contra-choclette" si pierde, dar daca nu a facut inca perechile arata 2 carti diferite. Aveti fiecare voie sa spuneti "contra-choclette" de doua ori.

| dodicuta a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Si cum vine? 2 are 2 puncte, 3 3 puncte...

| ℜëßëℓå explică (pentru ℜëßëℓå):

Am uitat sa specific: punctele se numara din cartile pe care le-ai colectionat, dar cred ca este evident, nu?

| ℜëßëℓå explică (pentru dodicuta):

Nu, fiecare carte are cate un sigur punct, doar cartile de 1, 10, 12, 13, 14 au fiecare 2 puncte.

| ℜëßëℓå explică:

Ce parere aveti? Eu am inventat Parket si prietena mea Choclette.

| ℜëßëℓå explică:

Va multumesc tuturor de ajutor!

| mentalism a răspuns:

Sall. Ar fi un mod usor daca, ati face un videoclip cu acele jocuri sau un tutorial si sa il postati pe Youtube sau chiar pe Facebook. Astea doua is cele mai cunoscute. Funda?