| LaviniuA a întrebat:

Ceva sfaturi ca sa ramai intreg la calatoriile cu trenul? Cum sa te pozitionezi, unde sa stai in tren, pentru sanse maxime de supravietuire?
Pt cine nu stie, in seara asta s-a mai intamplat un accident soldat cu victime, la Galati.

12 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Să stai într-un vagon cât mai în spate.happy

| LaviniuA explică (pentru sabin89):

Pai si daca vine din spate unu ca i s-au rupt franele?

Bula
| Bula a răspuns:

Stai in vagoanele din spatele trenului, pe scaun cu spatele in directia de mers.

| dullcat a răspuns:

Daca iti faci atat de multe griji, ai putea lua in considerare o alta metoda de a calatori, una mai sigura? Desi e discutabil ce inseamna sigur, chiar si cu masina se intampla accidente, poate multe mai grave. Depinzi de tren pentru scoala sau naveta?

| gabicoo a răspuns:

Sus pe vagon!
Sârmaaaaa Băăăăă!

| LaviniuA explică (pentru gabicoo):

Cred ca e o solutie laughing Eu am vazut poze cu vagoane pline si cu oameni atarnand pe la usi si geamuri.

| Lioana a răspuns:

Ce griji isi fac unii. Trenul e cel mai sigur mijloc de transport. Nu de tren trebuie sa-ti faci griji ci de mersul cu masina. Acolo se intampla cele mai multe accidente.

| cristi202 a răspuns (pentru Lioana):

Nu știu dacă mai e sigur. Acum 3 ani mergeam către Brașov. La Ploiesti a urcat cineva care lucra la CFR infrastructura. Intrind in vorbă cu el, zicea că probabil în citiva ani trenul nu va mai fi sigur. Pentru că cei de la infrastructura fura de rup, nu mai țin cont de siguranța caii ferate, și asta se va solda cu accidente. Daca e sa te iei după enunțul întrebării, a fost un accidemt la Galați, dar e spus de parcă a mai fost și altul/altele - "s-a mai întîmplat un accident". Daca e așa, ar trebui, in lumina a ce am zis, sa ne puna pe gînduri.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce a fost la Galați este un caz rar. Nu trebuie sa o dam în paranoia din cauza incidentului. Săptămâna trecută am fost cu trenul Brașov - București și retur. Dar nu am stat sa caut loc unde sa fiu mai safe. Am mers cu regio Călători și nu este pe baza de loc rezervat, ca fapt divers.

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Cand e sa aleaga prafu se alege cu sau fara masuri de siguranta, cu destinul nu se pune nimeni.