| lunarwolf a întrebat:

Cine a citit Baltagul?
Cum vi s-a parut?

10 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Eu,pentru ca imi trebuia pentru teza.Am citit romane si mai bune

| DrDeath a răspuns:

Deosebit de plictisitor.O sa ai nevoie de el si in clasa. IX -a.

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Eu l am citit am avut nevoie de el in clasa a8
e interesant chiar daca are 16 capitole
citeste l daca vrei...

| Bondarel99 a răspuns:

Fooooarte plictisitor...e buna sa o citesti inainte de culcare, adormi imediatwinking

| Vero1996 a răspuns:

Cel mai nasol, urat, plictisitor. O sa ai nevoie de el in a 8-a. Eu acum, in a 8-a l-am facut. Daca nu dadeam teza din el nu ma oboseam sa il citesc. L-am terminat intr-o zi. Noroc ca am fost in ziua aia la tara ca altfel nu il citeam. Oricum ideea ai inteles-o.

| RebecaBaa a răspuns:

L'am citit, doar pentru ca a trebuit.In rest nu cred ca as fi pus mana pe el...Este intr-adevar, destul de plictisitor, dar este interesant cum Vitoria isi foloseste toate simturile sa'si gaseasca sotul mult iubit :-

| lylo a răspuns:

Primele 9 capitole sunt foarte najpa pentru ca prezinta satul. de anul trecut sa chinui sa-l termin sad j nici acum nu am ttrecut l capitolul 10 :d

| Xutsa a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult, l-am facut in a8a, o sa ai nevoie de el. Acest roman mi l-am dorit sa-mi caada subiect de examen, insa spre dezamagirea mea a picat " Miorita ", m-am multumit si cu aceasta deoarece este o balata asemanatoare baltagului dupa cum se stie.

| doika a răspuns:

Eubatting eyelashes...nu ii stralucit da ii ca, i considerat un roman politist big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumos dar nu prea. in schimb, mi-a placut rezumatuldancing
ideea a fost frumoasa, dar sa stai sa citesti atat despre un sat? +limaj ciudat, arhaisme si expresii indescifrabile.