| BiscuiteCuCiocolataa a întrebat:

Cine a citit Sunt aiurita si se ia! din colectia cocktail vreau sa o citesc si eu si vreau sa stiu daca merita citita adica daca mi-ar placea... pentru ca mie imi plac cartile din colectia chic si credeti ca mi-ar placea?

Răspuns Câştigător
| Me23 Tia a răspuns:

Sunt sigura ca o sa iti placa.eu o ador. e geniala carteawinkingbafta la citit

5 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Am citit-o. E frumoasa, se merita sa o citesti.

| BiscuiteCuCiocolataa explică:

Ms mult si angeltyo nu era necesar sa mi-a rezumi intelegi? big grinbig grin

| Firefly a răspuns:

Am citit acea carte si mi-a placut foarte mult. E foarte amuzanta si e usor de citit.
Sunt sigura ca o sa iti placa.

| Firefly a răspuns:

Angeltyo : Acum ca ai facut si rezumatul cartii si ai zis si cum se termina ce rost mai are ca cineva sa citeasca integral cartea?

| angeltyo a răspuns:

Cartea e absolut geniala:X:X:X:X:X:X Felul cum descrie actiunea, limbajul si vocabularul bogat, situatiile in care sunt puse personajele, felul cum povesteste... e superfaina! Si eu ador cartile din colectia Cocktail si Chic, mi se par foarte funny si dragute. Si exclusive pentru adolescenti. Merita citita. Dar ai grija, ca mai foloseste cateodata limbajul obscen, dar nu te ingrijora ca nu e nimic grav sau ceva.
Uite aici rezumatul:
Eroina cartii, Heaven, frumoasa, haioasa si cu capul in nori, lucreaza la o firma de PR din New York, iar singura ei grija e sa se casatoreasca. Insa viata ei, cu profesie si ganduri de maritis cu tot, e data peste cap. Ajunge chelnerita intr-un restaurant de fite si in blocul ei se muta un tip la fel de zapacit ca ea, Brady Gilbert. Intre Heaven si acest barbat cu farmece de Hugh Grant incepe un joc de-a soarecele si pisica, condimentat cu umor si tensiune.
Enjoy!:X:X

PS Eu am adorat mai ales sfarsitul, care e atat de fain:X:X:X:XX Si intreaga actiune, cum ajung Brady si Heaven de la dusmani de moarte la iubiti...:X