| cretudaniel99 a întrebat:

Cine e bloody mary si despre ce e legenda plz spuneti-mi

Răspuns Câştigător
| Akesh a răspuns:

Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea poveștii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc. Se mai spune ca deseori, cand o invoci te poate rani grav sau chiar sa te omoare. Asta depinde de persoana care o invoca.

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Bloody Mary = vodka + suc de rosii, o bautura legendara laughing

| Wihaela a răspuns:

Bhoo!laughinge o poveste, ca odata, o fata marry era pentru prima data mireasasads-a duc la toaleta si a inceput sa-i curca sange dl venacryingcand s-a uitat, din oglinda a iesit bloody marry si i-a taiat capu` si pe oglinda sangele lui marry a aparut ca un curcubeu!cryingsi acum daca te uiti la 12 noapte in oglinda si strigi de 3 ori bloody marry vine si ti se intampla si tie la felcryingsad

| Viviannnnnna a răspuns:

Eu am incercat si nu se intampla nimic tongue

eu stiu 3 legende laughing

legenda1 : era o fata de 13 ani a murit arsa de vie.daca o invoci trebuie sa fii undeva cu foc (la un gratar) laughing si cica iti apare in foc

legenda2: ca a fost o mireasa tongue cel cu care trebuai sa se casatoreasca nu a venit la nunta.ea s-a dus si l-a cautat si l-a omorat (nu mai stiu cum).atunci cand o invoci trebuie sa fii in fata unei oglinzi si cand ti se arata este intr-o rochie de mireasa si plinda de sange.cica te zgarie pe gat si mori laughing

legenda3: era o fata de 17 ani are era ff bolnava(o boala contagioasa) tatal sau care era medic a fazut ca nu mai are suflate si a hotarat sa o ingroape.i-a legat de mana o franghie legata de un clopotel(clopotelul era pe niste chestii,sus).a doua zi dimineata tata ei a vazut ca u mai era la locul lui(clopotelul) si-a dat seama ca a ongropat-o de vie.cand a dezgropat-o a gasit-o plina de sange si unghiile ei erau lipite de capacul sicriului.cand ti se arata(intr-o oglinda) auzi un clopotel tongue

scary,nu? laughing

| Viviannnnnna a răspuns:

Eu am incercat si nu se intampla nimic tongue

eu stiu 3 legende laughing

legenda1 : era o fata de 13 ani a murit arsa de vie. daca o invoci trebuie sa fii undeva cu foc (la un gratar) laughing si cica iti apare in foc

legenda2: ca a fost o mireasa tongue cel cu care trebuai sa se casatoreasca nu a venit la nunta. ea s-a dus si l-a cautat si l-a omorat (nu mai stiu cum). atunci cand o invoci trebuie sa fii in fata unei oglinzi si cand ti se arata este intr-o rochie de mireasa si plinda de sange.cica te zgarie pe gat si mori laughing

legenda3: era o fata de 17 ani are era ff bolnava(o boala contagioasa) tatal sau care era medic a fazut ca nu mai are suflate si a hotarat sa o ingroape. i-a legat de mana o franghie legata de un clopotel(clopotelul era pe niste chestii, sus). a doua zi dimineata tata ei a vazut ca u mai era la locul lui(clopotelul) si-a dat seama ca a ongropat-o de vie.cand a dezgropat-o a gasit-o plina de sange si unghiile ei erau lipite de capacul sicriului.cand ti se arata(intr-o oglinda) auzi un clopotel tongue

scary, nu?