| Lioana a întrebat:

Cine e din Cluj si are chef sa mearga azi la program in centru?

19 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca nu găsești pe nimeni, mergi singura acolo, poate dai de cineva cunoscut.
Cu mulți ani în urmă, necăsătorit fiind, deci singur, am rămas pe "dinafară" in seara de revelion. Am zis că merg sa vad artificiile din centru, la 12, mă întorc acasă și mă culc happy. Am zis. In centru, am dat de niste cunostinte, un cuplu, căsătoriți, copii faini, care m-au invitat la ei după artificii. A fost un revelion foarte simplu cu ei, dar de neuitat. Am mîncat bine, am mai și glumit, ne-am simțit bine.
Așa că, eu zic sa încerci. Te plimbi prin mulțime, și te uiți să vezi dacă găsești pe cineva cunoscut.

| Lioana explică (pentru cristi202):

Mici sanse in aglomeratia din Cluj.

| cristi202 a răspuns (pentru Lioana):

Eu am avut 35 atunci. Dar, e adevărat, eram foarte cunoscut.
Nu îți rămine atunci decat sa găsești pe cineva...

| RAY a răspuns:

Hai în Timișoara

| Lioana explică (pentru RAY):

Ce sa fac in Timișoara? Am fost asta vara acolo.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Trebuia sa fii la primărie te așteptăm în audienta

| Lioana explică (pentru RAY):

Nu am treburi la primăria din Timisoara. Poate doar daca imi cumpar imobile pe acolo.

| Vântulalb a răspuns:

Acum intrebi? Daca intrebai de ieri, sau macar dimieata devreme...
Acum du-te si incearca. Nu ai ce pierde. Macar te distrezi.

| Lioana explică (pentru Vântulalb):

Asa sunt eu. Mai spontana. Dar ce era diferit dimineata?

| Vântulalb a răspuns (pentru Lioana):

Gaseai pe cineva care inca nu-si facuse program.

| Lioana explică (pentru Vântulalb):

Daca era sa fie, poate mi-ar fi venit gandul din vreme. Dar pentru ca nu mi-a venit, poate ca nu a fost sortit.

| Vântulalb a răspuns (pentru Lioana):

Poate, ca poate, sau daca...
Totusi, cum a fost? Te-ai distrat?
Ca mi-ai facut o poftaaaa...

| Lioana explică (pentru Vântulalb):

Pofta de mers la programul lui Boc? Pai daca tot m-am trezit tarziu am fost numai la spectacolul de artificii si drone. A fost frumos. Lume multa ca de obicei dar am gasit un loc perfect de privit.

| Vântulalb a răspuns (pentru Lioana):

Pofta de distractie in Cluj. La Targul de Craciun. Il vad pe webcam dar nu stiu cum e atmosfera acolo.
Apropo, ce ai facut asta vara la Timisoara? Ca au nu ma mai satur sa o vad. Numai iarna nu am fost, Nu-mi place frigul pe nicaieri.

| Vântulalb a răspuns (pentru Vântulalb):

*ca eu...

| Lioana explică (pentru Vântulalb):

De ce vezi Targul doar pe webcam? Ce te opreste sa-l vezi de aproape? De 1 Decembrie a fost si concert acolo. Asta nu se poate auzi pe webcam.
In Timisoara am fost la un mare chef de noapte, mai exact la o nunta. Din pacate vizitele mele prin Timisoara au fost totdeauna scurte. Nu am avut timp sa cunosc orasul.

| Vântulalb a răspuns (pentru Lioana):

A, pai nu stau in Cluj. E nevoie de o deplasare. Si cum e vremea acum, nu prea am chef de iesit din casa la mare distanta.
Am inteles vizitele la Timisoara. Asa e cand ai neamuri. Eu am mers special sa o vizitez. O data toamna tarziu cand totul era ruginiu. Si o data primavara devreme, cand infloreau magnoliile pe malul Begai. Superb. Tot atunci am ajuns din greseala (am incurcat troleibuzele happy ) la un mall. Cred ca Iulius. Nu am intrat in magazine. Dar spatiu din jur m-a incatat cum este amenajat. Mai ales ca pomii infloreau atunci.

| Lioana explică (pentru Vântulalb):

Asa e. Frigul ma tine si pe mine in casa.
Ti-a placut mult Timisoara. Se simte. Stiu ca si mie mi-a placut mult candva in copilarie cand am fost cu mama, asa doar sa vizitam orasul. Avea mama un obicei la un moment dat ca ne ducea la sfarsit de saptamana sa vizitam orase. Ajungeam dimineata si plecam seara. Am vizitat asa si Oradea, Aradul, Baia-Mare, dar din toate Timișoara mi-a placut cel mai mult.
Si Clujul are un Iulius Mall cu împrejurimi frumoase. Este un lac mare in apropiere de el.
Tu de unde esti?

| Vântulalb a răspuns (pentru Lioana):

Stiu lacul de la Iulius Cluj. Am stat odata vreo doua ore langa el, atat mi-a placut.
Timisoara am descoperit-o tarziu. Dar imi place atat cat am vazut din ea. Si stiu ca mai sunt locuri frumoase de vazut.
Orasul meu de suflet este Baia Mare.
Evident, stiu si Aradul. Aveam si prieteni pe acolo dar au plecat departe.
Oradea am ajuns sa o cunosc mai bine decat orasul in care locuiesc. Undeva prin centrul Ardealului dar nu vreau sa spun public.
Admirabil obiceiul mamei tale. V-a deschis voua orizonturile. Din Cluj, e simplu. Sunt multe legaturi bune cu mijloacele de transport.