| Alex28Gx619 a întrebat:

Cine este rey mysterio?

Răspuns Câştigător
| BlueEyes a răspuns:

Rey Misterio e un luptator de wrestling (mie imi place de Batista)winking

21 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Unul din wrestling.
http://www.google.ro/......tp?/images
Baftă!

| BubbleA a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Rey_Mysterio

Cred ca despre el vorbesti.

| dragalasica a răspuns:

Un personaj care exista in jocuri numai.

| marcela290 a răspuns:

Óscar Gutiérrez Rubio (n. 12 decembrie 1974), mai cunoscut sub numele de ring Rey Mysterio, este un wrestler mexican ce evoluează în prezent în divizia SmackDown a World Wrestling Entertainment.

Oscar Gutierrez Rubio alias Rey Mysterios-a născut în data de 12 decembrie 1974. A fost antrenat de unchiul său, Rey Mysterio Sr. şi şi-a denumit manevra de final-619, după codul oraşului său natal Sann Diego.

La 170cm, Rey Mysterio este unul dintre cei mai scunzi competitori care au evoluat într-un ring WWE. Dar ceea ce a oprit în înălţime a crescut în inimă, niciodată renunţând la visul de a deveni campion mondial Heavyweight.

Din cauza staturii lui mici, drumul lui spre top nu a fost uşor. Crescând în Tijuana, Mexico, Rey nu a fost un străin al ringului. Unchiul său, originalul Rey Mysterio, a fost un star în Mexico şi l-a expus pe Rey la această afacere la o vârstă fragedă. Rey explica: "Din prima zi, mintea mea a fost setată la doar un singur lucru-să devin un wrestler profesionist. Am urmărit show-urile de wrestling, am fost antrenat de unchiul meu şi de câţiva dintre cei mai buni wrestleri din Mexico" . La doar 15 ani, Rey a crezut că e în sfârşit pregătit să lupte în faţa audienţei. De altfel, vârsta lui s-a dovedit a fi un obstacol spre a urca în top. "În Mexico, ca să devii wrestler trebuie să ai licenţă, iar ca să primeşti licenţă trebuie să treci un test", explică Rey. Problema lui Rey în a-şi lua licenţa a fost faptul că trebuia să aibă minim 18 ani. El era cu trei ani mai mic, dar a decis să treacă testul oricum. "După ce am trecut testul, am primit un telefon de la comisia de wrestling şi box. Au spus că există o problemă majoră. Deoarece am avut doar 15 ani, nu mi-au putut da licenţa. Aşa că, am pus la cale o înţelegere cum că ei îmi dau licenţa atâta timp cât părinţii mei semnează un act în care declară toată responsabilitatea dacă mi se întâmplă ceva în ring".

Cu noua lui licenţă în mâini, Rey a început să contacteze promoţii de wrestling unde ar putea lucra. Peste ani şi ani, Rey a continuat să se antreneze din greu în faţa unor audienţe mici în Tijuana. Nu a trecut mult până când Rey a început să-şi ia meseria în serios. "Când am avut 17 ani am primit un telefon de la Konnan. Mi-a spus că avea să înfiinţeze o nouă promoţie numită AAA. O mulţime de wrestleri populari aveau să lucreze cu mine şi a vrut ca eu să fiu unul dintre ei", spune Rey. La început, decizia a fost dificilă pentru el. AAA a fost localizată în Mexico City, iar ca Rey să facă parte din ea a trebuit să lase în urmă părinţii, iubita şi şcoala. "I-am spus lui Konnan că nu sunt sigur că vreau să fac asta. El mi-a zis 'Vrei să mergi la şcoală pentru tot restul vieţii sau vrei să fi un wrestler?' ". Dintr-o dată, decizia lui Rey a devenit mai puţin complicată. Oscar şi-a împachetat lucrurile şi a înaintat spre Mexico City.

Când a ajuns în Mexico City, mai multe nenorociri aveau să-l aştepte. "Când am ajuns în AAA am fost prezentat şefului companiei, Antonio Pena. Primul lucru pe care l-a spus a fost despre înălţimea mea, că ar trebui să lucrez cu 'cei scunzi'. În Mexico, 'cei scunzi' erau wrestleri mai mari decât 'cei super mici', dar prea mici ca să lupte cu cei heavyweight. Dar Konnan m-a ajutat. I-a spus lui Antonio să-mi dea o şansă şi să mă vadă luptând înainte de a decide să mă pună cu 'cei scunzi'". Rey şi-a primit şansa la inaugurarea TV a AAA-ului. Aşa că Rubio şi-a făcut aici debutul TV. "Eram în ring cu Psicosis, Super Calo şi Heavy Metal. În timpul meciului am reuşit o mişcare care s-a numit 'mişcarea lunii' şi chiar a atras atenţia oamenilor. A fost ca şi când o mare stea strălucitoare m-ar fi lovit. După meci, Antonio Peńa mi-a spus că a fost impresionat de munca mea. Mi-a zis: 'Eşti destul de bun, puştiule, şi ai potenţial' ", îşi aminteşte Rey. De atunci, abilitatea lui din ring a continuat să demonstreze că poate să facă faţă băieţilor mai mari.

Dar încă nu toată lumea a fost convinsă. De altfel, după Mysterio, încă mai există un număr de persoane ce nu cred în el. "Multe persoane m-au suspectat datorită înălţimii mele. Ei cred că cineva ca mine nu merită să fie într-un eveniment principal, dar cred că dacă m-ar fi cunoscut şi dacă ar fi ştiut cine am fost de-a lungul carierei, m-ar fi respectat. Pentru mine, oamenii care mă suspectează îmi creează doar dorinţa de a urca în ring şi de a le demonstra că greşesc. Vreau să le demonstrez că sunt mai bun decât ei cred că sunt şi că merit să fiu în top". Cu fiecare săptămână care trece, Rey Mysterio continuă să demonstreze că aparţine în ring alături de băieţii mai mari şi că merită să fie campion heavyweight. Cum numărul admiratorilor a crescut repede, Rey a ştiut că acei oameni sunt aceia care au stat în spatele său din prima zi şi l-au ajutat să urce în top. "Obiectivul meu a fost să merg acolo şi să-i distrez pe fani", declara Rey. "Nu aş fi unde sunt azi fără fanii mei. Vreau să le mulţumesc pentru sprijin şi că au crezut în underdogul din mine".

Niciun cruiserweight din lume nu are reputaţia pe care Rey Mysterio o are. Un fenomen care a uimit o lume întreagă, el este unul dintre puţinii competitori din istoria wrestlingului care poate aproba că a schimbat radical sensul jocului. Manevrele lui înalte şi rapide au ajutat să deschidă porţile spre wrestlerii cu o greutate mai mică din anul 1990. Originar un star în Mexico, el şi-a continuat meseria peste tot, din Japonia în ECW, în WCW. Acum, în sfârşit a ales drumul WWE-ului, încă o dată purtând masca ce l-a ajutat să-l facă o legendă. Divizia Cruiserweight pare a se dezvolta mai mult ca oricând, mulţumită bărbatului a cărui nume se traduce ca "Regele Misterios". Când totul este spus şi făcut, numele său poate să fie pus în rândul celor mari din TRIVIA. Are o mulţime de tatuaje, incluzând numele copiilor săi, masca sa şi cuvântul "Mexican" pe stomac. Rey a absolvit liceul împreună cu membrii formaţiei P.O.D., Sonny şi Wuv. P.O.D., de asemenea, a jucat un rol important în intrarea lui Rey în WrestleMania 22, cu o piesă denumită "Booyaka 619". El deţine recordul pentru cel mai lung timp într-un meci Royal Rumble. Timpul a fost de 62 de minute şi 15 secunde. El a ajutat la introducerea lui Eddie Guerrero în Hall of Fame. A filmat o reclamă cu Billy Goldberg pentru băuturile carbogazoase Surge. Rey face parte din religia catolică. În prezent locuieşte în San Diego, California, cu soţia sa, Angie. Are doi copii, Dominick şi Aalijah.

Este un fost membru al echipei "The Filthy Animals" . S-a luptat cu Eddie Guerrero într-un meci la Halloween Havoc 1997. La Super Brawl 1999 a pierdut un meci pe echipe cu Scott Hall şi Kevin Nash şi a fost forţat să se demascheze. Rey şi-a făcut debutul WWE în vara anului 2002. El s-a întors purtându-şi masca din nou. În 2005, Eddie şi Rey au câştigat titlurile pe echipe. Eddie atunci a început să devină gelos din cauza faptului că nu l-a bătut niciodată şi şi-a atacat partenerul. El a deţinut un secret a lui Rey, care pare a fi că Dominick a fost chiar adoptat şi Eddie îşi vrea fiul înapoi. Rey a câştigat un meci cu scări pentru a păstra custodia fiului său. De când Eddie a avut tragica moarte, Rey şi-a dedicat toate meciurile partenerului său căzut. Mysterio a şocat lumea când a câştigat Royal Rumble-ul în 2006. La WrestleMania 22 el a devenit campion heavyweight, învingând campionii Kurt Angle şi Randy Orton. Şi-a sărbătorit victoria împreună cu Vickie şi Chavo Guerrero. Dar aceştia s-au întors împotriva lui deoarece nu este un Guerrero şi asta l-a costat pe Rey campionatul mondial. Chavo l-a provocat pe acesta la un meci I Quit în care i-a distrus genunchiul stâng.
26 august 2007: Şi uite că a venit şi ziua cea mare! Rey s-a întors, în sfârşit, după 9 luni de pauză...la PPV-ul american Summerslam. Şi-a continuat feud-ul cu Chavo, unde a ieşit din nou câştigător. Purtând mască şi pantaloni argintii si un praf argintiu pe tot corpul, Rey a facut senzaţie la întoarcerea lui în SmackDown.
7 septebrie 2007: Un următor pas important pentru Rey e că a fost numit principalul competitor pentru aurul lui Khali la următorul PPV, Unforgiven. Azi a avut un meci cu Chavo, "I Quit", o revanşă pe care Rey şi-a luat-o, făcându-l pe Guerrero să spună "Renunţ!". Dar imediat după meci şi-a făcut apariţia campionul mondial, gigantul Khali, care a aplicat aceaşi strategie ca în săptămânile trecute pe Batista si Nature Boy, strângându-l de cap cu mâinile lui uriaşe până leşină. A intervenit Batista, bun prieten cu Rey, care l-a scăpat din ghearele acelei creaturi, Rey rămânând un timp inconştient la podea. Dupa revenirea lui Undertaker si castigarea titlului de acesta s-a desfasurat un Fatal-4-Way unde au luat parte Undertaker , Batista , CM Punk si Rey . Batista a reusit a-i face un Batista Bomb lui Taker si a inceput sa-l numere . Rey a intervenit , atunci a inceput conflictul . Chiar si acum Intre Batista si Rey Mysterio nu mai este o bucatica de prietenie. Rey Mysterio parca iesit din filmul Avatar caştigă meciul de la Wrestlemania 26 contra lui CM Punk .

Fostul Campion Mondial si Castigator al meciului Royal Rumble in 2006, Rey Mysterio se pregateste sa lase lumea wrestlingului. Dupa retragerea fortata de infrangerea de la Wrestlemania 26 a lui Shawn Michaels, mexicanul Rey Mysterio e al doilea numar mare din wrestling care va pleca. Dar abia peste 3 ani( 2013 ).

Rey Mysterio a dat socantul anunt pentru o agentie de presa, insa a promis ca meciul de retragere nu va putea fi uitat de niciun fan al wrestlingului:

"Am deja 22 de ani de la debut si vreau sa imi anunt retragerea cu 3 ani inainte, retragere care va fi intr-un eveniment istoric, cel mai spectaculos in care am fost vreodata.

Pentru restul carierei planuiesc sa fac lucruri si mai spectaculoase si cat mai multe inovatii. Urasc sa fac aceleasi chestii si incerc sa arat tot timpul ceva nou pentru ca asta imi place sa le arat fanilor.

Dupa ce ma voi retrage, corpul meu imi va multumi pentru ca nu l-am exploatat si mai mult. Incepi sa te simti obosit sa fi lovit de atatea ori si sa ai atatea operatii. Ma gandesc deja la viitorul pe care il voi dedica in totalitate sotiei si copiilor mei" a spus maestrul manevrei 619.

| AndreeA9120 a răspuns:

Rey mysterio este un luptator de wreslingwinking
fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| mihaiyapici a răspuns:

Un luptator de resling. Fundita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea multa vorbarie marcel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rey misterio este un fenomenal luptator din wrestling mie imi place foarte mult este luptatorul meu preferat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rey este un copil din wrestling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un luptator din WWE ce activeaza in prezent in divizia Smack Down a acestuia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rey misterio este unul dintre cei mai scunzi competitori...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rey misterio este un smecher

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rey misterio e un aiurit
cel mai bun e cena
john cena! nu batista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tim mai negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mai bun wrestlar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pleca! rey va rog sicetimi ca mintiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai slab din resling e john morrison

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai slab din wwe e john morrison

| Fly2Sky a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai grija cum vorvetesti despre JoOmO eu unul dintre cei mai tari

| alexisdezos a răspuns:

Cel mai mare wrestler intalnit. un erou innascut si un "AMIGO" al cainilor din lumea intreaga. hei eu sunt alexis din Romania.