| LuisEdward a întrebat:

Cine imi da coduri pentru GTA San Andreas SAMP. fundita

28 răspunsuri:
| BiaBubulina a răspuns:

YLTEICZ Soferi agresivi
LLQPFBN Masinile devin roz
IOWDLAC Masinile devin negre
AFSNMSMW Barcile pot zbura
BTCDBCB Devii obez
JYSDSOD Muschi la maxim
KVGYZQK Devii slabanog
ASBHGRB Toti oamenii devin Elvis (dovada cerca ca Elvis traieste!)
BGLUAWML Oamenii de pe strada te ataca
AEZAKMI Niciodaca nu esti cautat de politie
CIKGCGX Petrecere pe plaja
MROEMZH Peste tot sunt banditi
MROEMZH Gastile controleaza orasul
AFPHULTL Te transformi intr-un ninja
BEKKNQV Toate femeile trag la tine
BGKGTJH Toate masinile din trafic sunt ieftine
GUSNHDE Toate masinile din trafic sunt rapide
RIPAZHA Masinile zboara
JHJOECW Sari de colo colo ca un cangur
JUMPJET Apare o Hydra
KGGGDKP Apare un Vortex Hovercraft
COXEFGU Toate masinile au Nitro
BSXSGGC Masinile zboara cand sunt lovite
XJVSNAJ Tot timpul este miezul noptii
OFVIAC Un cer de seara, portocaliu
MGHXYRM Furtuna
CWJXUOC Furtuna de nisip
CFVFGMJ Vreme cetoasa
LFGMHAL Saritura uriasa
BAGUVIX Iti creste sanatatea
CVWKXAM Oxigen infinit
AIYPWZQP Ai parasuta
YECGAA Ai Jetpack
LJSPQK Nivel Wanted de nivelul 6
YSOHNUL Timpul trece mai repede
PPGWJHT Jocul se desfasoara mai rapid
LIYOAAY Jocul se desfasoara mai lent
AJLOJYQY Oamenii de pe strada se caftesc
BAGOWPG Ai un pret pe capul tau
FOOOXFT Toata lumea este inarmata
AIWPRTON Tanc
CQZIJMB Apare un Bloodring Banger
JQNTDMH Apare o masina Rancher
PDNEJOH Apare o masina de curse
AQTBCODX Apare un Romero
UBHYZHQ Apare o masina de gunoi
RZHSUEW Apare un Caddy
CPKTNWT Toate masinile sar in aer
XICWMD Masina devine invizibila
SZCMAWO Mori
ZEIIVG Toate semafoarele sunt verzi
LXGIWYL Primesti toate armele usoare
KJKSZPJ Primesti toate armele medii
UZUMYMW Primesti toate armele grele
HESOYAM Primesti viata, armura si 250. 000$
OSRBLHH Creste nivelul Wanted cu doua stele
ASNAEB Nivelul Wanted scade la 0
AFZLLQLL Vreme insorita
ICIKPYH Vreme si mai insorita
AUIFRVQS Ploua
IAVENJQ Un mare pumn
AEDUWNV Nu ti se face foame niciodata
WANRLTW Munitie infinita, nu trebuie sa reincarci
OUIQDMW Nimeresti tinta mereu cand esti in masina
THGLOJ Trafic redus
CAINEMVHZC Viata infinita in afara de explozii si cazaturi
sa-mi dai fundita!

| TudorVladimir a răspuns (pentru BiaBubulina):

Ce proasta e BiaBubulina

| Danyy38 a răspuns:

"""((TELEPORTARI))"""
/pimps
/sfpd
/sf
/lspd
/ls
/plaja
/pi
/aa
/basejump
/bj(1-4)
/br(1-2)
/lv
/lvpd
"""((altele))"""
/noapte
/arme
/flag
/zi
/pee
/pee2
/v
/tune
/tc(1-3)
si cam ata bafta... fundita!big grin

| rumosu a răspuns:

Pentru samp nu poti sa bagi coduri da pentru san andreas normal poti baga coduri trebuie sa ceri la gm bani sau viata

| andreistr a răspuns (pentru rumosu):

Pa sanandreas poti sa bagi coduro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

18259 casa 1262 semafor 16776 gaina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jumpjet elecopterul hundra

| AlexTeYubeste315 a răspuns:

Sall, stiu ca mesajul e vechi dar stiu si eu cateva ::::
/teles - te poti teleporta
/truba - te poti teleporta
/ds - parola de arme
/dm - parola de arme

P.s sunt parole unde iti alegi tu armele adica iti alegi tu dai dublu clik, la fel e cu ''/truba si /teles '' parole de teleportat iti alegi tu unde si cum dar depinde de server, parolele aste merg aproape la toate servarele
TINE MINTE PAROLELE SUNT DOAR
PENTRU SAN ADNREAS MULTI PLAYER
(SAMP)

| yubaretzul a răspuns:

El va cere coduri pentru samp si voi... uite aici: /hold /v /speed /onb /nrg si altele:laughing)

| TryBaL a răspuns:

■Level 1

/aduty

Face adminul public pentru toti.

/adutyoff

Scoate dutty.

/ahidden

Ascunde adminul.

/check

Verifica statul unui player.

/setint

Setezi un interior

/mute

Faci un player sa nu mai vorbeasca

/kick

Dai kick unui player.

/kickres

Dai kick la playeri cu un anumit level

/warn

Avertisment

/ban

Banezi un server.

/sban

Ban vizibil doar adminilor

/goto

Te teleportezi la cineva

/cnn

Scri mare pe mijlocul ecranului

/a(dmin) chat

Canal pentru admini

■Level 2

/skydive

Sari cu parasuta.

/setteam

Comanda pentru recunoasterea funcilor in joc

/bigears

Vezi ce scriu toti de pe server

/cnn

Text mare pe mijlocul ecranului

/freeze

Blochezi un anumit jucator

/unfreeze

Deblochezi un anumit jucator

/recon

Sa te uiti la TV pe un anumit respectiv.

/cam

Schimbi camera

■Level 3

/gotodoc

Te duci la portul din Los Santos.

/noooc

Activezi/Dezactivezi canalul /o

/fourdive

Duce toti playeri sa sara cu parasuta.

/gotols

Te duci in Los Santos

/jail

Inchizi un jucator la inchisoare

/prison

Inchizi un jucator in Areea 51

/endround

Da restart la server.

/mark

Marchezi un server.

/gotomark

Te duci la locul marcat.

/gotolv

Te duci in Las Venturas.

/gotosf

Te duci in San Fiero.

/gethere

Aduci un jucator de pe harta la tine.

/oldcar

Vezi numarul masinilor de pe server.

/gotocar

Te duci la o anumita masina.

/getcar

Te duci la cel mai apropiata masina.

■Level 4

/mole

Trmiti sms la tot serveru.

/logout

nu mai poti vorbi pe server.

/logoutpl

Nu poate sa mai scrie nimic un jucaotr.

/logoutall

Nu poate sa mai scrie nimeni pe server.

/edit

Editezi status unei case.

/fuelcars

Incarci benzina masinilor

/asellhouse

Scoti o csa la vanzare.

/asellbiz

Scoti toate casele la vanzare.

/sellsbiz

Scoti bizurile la vanzare.

/setchamp

Setezi campionul la box

/mk

Sa faci misiuni.

/alllicense

Dai licente.

/veh

Spawnezi o masina.

/fixveh

Repari o masina.

/destroycars

Distrugi o masina.

/sethp

Dai viata unui jucator

/setarmor

Dai arumura unui jucator

/givegun

Dai arma unui jucator

/givemoney

Dai bani unui jucator

/money(sets money)

Setezi bani jucatorilor din joc

/forceskin

Dai unui jucator un skin.

/setstat

Modifici statul unui jucator.

/setfamily

Crezi grupare unei factiuni.

■Level 1337

/countdown

Seteaza o numaratoare inversa.

/fakeban

Da ban fals.

/setskin

Setezi skin-ul unui jucator.

/healall

Dai viata la toti.

/weather

Selectezi vremea.

/weatherall

Selectezi vremea la toti.

/makeadmin

Faci admin unui jucator.

/makeleader

Faci leader unui jucator.

/tod

Setezi ora in joc.

/savemission

Salvezi misiunea.

/loadmission

Incarci misiunea.

/startlotto

Dai drumul la lotto.

■Level 1338

/getallhere

Ii aduci pe toti la tine.

/pos

Sa iti arati coordonatele.

Funda astea sunt pentru samp!

| 1cosmin2001 a răspuns:

Dami funda te roggggggggg!
uite aici parole:

parole gta san andreeas
Jucator
BTCDBCB =Gras
JYSDSOD =Maxim Muschi
KVGYZQK= Slab
LFGMHAL =Mega saritura
BAGUVIX =Viata infinita
CVWKXAM =Oxigen Infinit
OGXSDAG= Maxim Respect
EHIBXQS =Maxim Sex Appeal
BSXSGGC= Masinile zboara când le lovesti
PPGWJHT= Joc mai rapid
LIYOAAY =Joc mai lent
CAINEMVHZC =Viata infinita exceptând exploziile si caderile
BGLUAWML =Pietonii te ataca cu arme, Bazooka
JHJOECW =Saritura de Iepure
MUNASEF= Mod Adrenalina
IAVENJQ =Mega Pumn
SZCMAWO= Sinucidere
HESOYAM= Viata, Armura, Bani
AEDUWNV =Niciodata foame

arme
SJMAHPE =pistol 9mm
LXGIWYL= setul 1 de arme
KJKSZPJ =setul 2 de arme
UZUMYMW= setul 3 de arme
WANRLTW =armament infinit fara reîncarcare
OUIQDMW= tinta perfecta din masina
FOOOXFT =toata lumea înarmata
AJLOJYQY =pietonii se bat cu crose de golf
NCSGDAG =hitma

trafic masini
YLTEICZ -soferi agresivi
LLQPFBN= trafic roz
IOWDLAC =trafic negru
BGKGTJH= trafic cu masini ieftine
GUSNHDE= trafic cu masini rapide
ZEIIVG =trafic verde
COXEFGU =toate masinile au nitro
AIWPRTON= iti apare rhino tanc
CQZIJMB= iti apare bloodring banger
JQNTDMH= iti apare rancher
PDNEJOH =iti apare masina de curse 1
VPJTQWV =iti apare masina de curse 2
AQTBCODX= iti apare romero, masina cimitirului
KRIJEBR= iti apare limuzina
UBHYZHQ =Iti apare masina de gunoi
RZHSUEW= iti apare masina de golf
CPKTNWT =toate masinile explodeaza
XICWMD= masina invizibila
PGGOMOY= manevrabilitate perfecta
VKYPQCF =taxi-urile au nitro
RIPAZHA= masinile zboara
JCNRUAD= striveste si explodeaza
AKJJYGLC= iti apare ATV
AMOMHRER= Iti apare tanker cmion
EEGCYXT =iti apare dozer (buldozer)
URKQSRK= iti apare avion de cascadorii
AGBDLCID =iti apare monster
THGLOJ =trafic redus
FVTMNBZ =trafic cu masini de la tara
BMTPWHR =masini si oameni de la tara
ALLCARSGOBOOM =toate masinile explodeaza

Vreme
AFZLLQLL Vreme însorita
ICIKPYH =Vreme foarte însorita
ALNSFMZO= Vreme rea
AUIFRVQS =Vreme ploioasa
CFVFGMJ =Vreme cetoasa
XJVSNAJ =Întotdeauna Seara
OFVIAC =Cer Portocaliu
MGHXYRM= Furtuna cu fulgere
CWJXUOC= Furtuna de nisip

Gangsteri & Politie
MROEMZH =Gangsteri peste tot
MROEMZH= Gangsterii controleaza totul
BAGOWPG =Sa ai bounty pe cap
OSRBLHH= Creste levelul de urmarire cu 2*
ASNAEB =Sterge levelul de urmarire
AEZAKMI=Fara Politie
LJSPQK =6 Stele urmarire
IFIRSTDOZ= Niciodata politie

Altele
AFSNMSMW = Barcile Zboara
ASBHGRB Elvis =peste tot
CIKGCGX= Petrecere pe plaja
AFPHULTL =Tema Ninja
BEKKNQV =Magnet
JUMPJET =Iti apare avion Hydra
KGGGDKP =Iti apare Vortex Hovercraft
AIYPWZQP =Parasuta
YECGAA =Jetpack
YSOHNUL =Ceas mai rapid
IOJUFZN =Mod Riot
PRIEBJ =Tema Funhouse
ZSOXFSQ =rachete
OHDUDE =Iti apare Hunter, elicopter
te rog funda te rog!

| XtremeYo a răspuns (pentru 1cosmin2001):

Cele de la san andreas nu sunt acelasi lucru cu cele de la samp

| BestXx a răspuns:

Date-n mata

| boss9981 a răspuns:

Sa nul
crezi pe ala ca la gta nu se folosesc coduri de astea decat la gta sa nu samp

| suldacdenis a răspuns:

Ba cand intri pe un sv de samp daca e in romana dai f6 si scrii /cmds

| catalin_2717 a răspuns:

laughing ce noobbi cica unu ca nu se pot baga coduri la samp si altu da parole de san adreas simplu ma iti dau eu parole de gta samp cateva care le stiu ca? bagami adresa de mess si ti le dau ca astea nici habar nu au ce inseamna coduri aia scruiu coduri de gta normallaughing

| laurentiu67890 a răspuns:

Eu stiu:pee [te pisi]smoke[fumezi]loba/laba[dai laba]chat[vorbesti]car srl[masina kiss fm]si dau si skinuri:95-Nea ilie.116-gangster.113-zombi cu drujba si dau si un server:Romania stunt empire

| laurentiu67890 a răspuns:

Eu iti dau./pee[te pisi]/nrg[motocicleta]/v[arme sau masini, elicoptere]/handsup[mainile sus]/busted[arestat]money...lu unu.si iti dau un sfat intra pe Romania stunt empire.pa

| Andrey0079 a răspuns:

La GTA san andreas SAMP nu-mi merge severul scriu cum sa mise numeasca serverul dau ok intru in el sipot sa scriudoar la RCON password da-la server password nu pot Dc.

| laurentiu67890 a răspuns (pentru Andrey0079):

Ba mai bine intri pe Romania stunt empire

| mistocar a răspuns:

Eu nu prea stiu multe parole in samp dar
iti dau unele:
/piss (faci pipi)
/arme (iti da arme)
/beer (iti apare o bere in mana si poti sa bei dupa click)
/v (iti apare un tabel pe care trebuie sa alegi ce vrei tu: masini, motociclete, avion, elicopter de jucarie, mini crturi, etc.)
/sf (teleport in San Fiero)
/ls (teleport in Los Antos)
/grov (teleport in fata casei lui Carl Jeonson)
Si cam atat stiu eu.

| Murgeanu_Iulian_2000 a răspuns:

Vrei holduri?

| Andras_Balint_1994 a răspuns:

/stats - Aceasta comanda va afiseaza toate statisticile contului dumneavoastra.
/buylevel - Cu aceasta comanda va puteti cumpara level. *Doar cand aveti punctele de respect necesare, de exemplu: 8/8, 12/12 etc. Un RP (respect point) apare la o ora jucata (la un payday luat).
/changepass - Cu aceasta comanda va puteti schimba parola contului. *Tastati /changepass si asteptati sa va apara o casuta, completati parola veche, apoi parola noua, si gata.
/changeemail - Va deschide o casuta in care sunt descrisi anumiti pasi pe care trebuie sa-i urmati pentru a va schimba emailul pe care e setat contul.

**General**

/id - Va ajuta sa vedeti ce player ID si level are un anumit jucator.
/engine - Porneste motorul unui vehicul.
/charity - Cu aceasta comanda puteti face o donatie catre jucatorii de level 2-7. Banii vor fi dati jucatorilor de catre primar.
/time - Va afiseaza data si ora exacta din joc.
/pay - Cu aceasta comanda transferati bani cuiva. *Pana la level 3 puteti transfera doar $1000, dupa level 3, maxim $100.000.
/buy - Cu aceasta comanda puteti cumpara ceva dintr-un 24/7.
/buygun - Cu aceasta comanda puteti cumpara o arma dintr-un magazin de arme. *Puteti cumpara arme doar daca aveti licenta de arme, aceasta se ia de la minim level 3.
/givekey - Cu aceasta comanda puteti da cheile de la masina pe care o detineti unui alt player, cheile jucatorului respectiv dispar dupa relog, sau daca acesta da /throwkey.
/throwkey - Arunca cheile primite.
/switchkey - Aceasta comanda va ajuta sa schimbati cheile intre cele ale masinii personale si ale masinii inchiriate.
/lock - Cu aceasta comanda puteti incuia sau descuia un vehicul la care aveti chei.
/drink - Cu aceasta comanda puteti sa beti ceva dintr-un bar.
/licenses - Aceasta comanda va afiseaza toate licentele pe care le aveti si cat timp mai au acestea pana expira.
/showlicenses - Cu aceasta comanda ii puteti arata unui jucator licentele pe care le aveti.
/skill - Aceasta comanda iti afiseaza skill-ul la un anumit job, in functie de jobul dorit.
/sleep - Aceasta comanda se foloseste pentru a lasa caracterul AFK, fara a primi kick dupa 30 de minute. *Se poate folosi doar in casa.
/lotto - Cu aceasta comanda va puteti alege un numar pentru extragerea lotto. *Extragerea are loc zilnic, la ora 21:00.
/spawnchange - Cu aceasta comanda iti poti schimba locul de spawn. De la casa la aeroport sau HQ, si invers.
/clothes - In cazul in care sunteti intr-o factiune, cu aceasta comanda va puteti schimba skinul. Trebuie folosita intr-un magazin de haine. *Pentru civili, apasati F4, si va veti putea alege skinul la urmatorul respawn
/eject - Cu aceasta comanda puteti da pe cineva jos din masina dumneavoastra.
/rob - Cu aceasta comanda puteti jefui banca, trebuie sa fiti minim 4 persoane intr-o masina, si sa aveti level 7.
/report - Cu aceasta comanda trimiteti un mesaj adminilor. *Se poate folosi daca aveti nevoie de ajutor in legatura cu orice tine de server.
/accept - Cu aceasta comanda puteti accepta diferite servicii sau comenzi de la jucatori. */accept, pentru lista cu acele servicii/comenzi.
/cancel - Cu aceasta comanda puteti anula sau refuza diverse servicii sau comenzi. */cancel, pentru lista cu acele servicii/comenzi.
/usedrugs - Cu aceasta comanda puteti folosi drogurile pe care le aveti. *Trebuie sa aveti minim 2 grame, pentru ca se consuma 2 deodata.
/contract - Cu aceasta comanda puteti trimite un contract hitmanilor pentru a omori tinta pe care contractul a fost pus. *Trebuie minim $10, 000, maxim $500, 000. Daca o folositi de mai multe ori, nu se vor pune mai multe contracte, doar unul la care se aduna banii.
/fill - Cu aceasta comanda va umpleti rezervorul la masina, de la o benzinarie, dar puteti folosi si canistra pe care o aveti, tot cu aceasta comanda. *Trebuie sa fiti aproape de pompa de alimentare, daca vreti sa realimentati, altfel se va folosi benzina din canistra, iar inainte de /fill, motorul masinii trebuie oprit (/engine).
/fillgascan - Cu aceasta comanda va umpleti canistra de benzina. *Aceasta va ofera doar 20% din benzina pe care o puteti avea.
/service - Cu aceasta comanda puteti chema un taximetrist, un medic, sau un mecanic, pentru a va ajuta. *Trebuie sa asteptati sa va accepte cineva comanda.
/turfs - Arata pe harta teritoriile de stapanire ale mafiilor.
/speedlimit - Seteaza o limita de viteza pentru vehiculul pe care il conduceti (mai mica decat viteza pe care o are deja vehiculul).
/animlist - Va afiseaza o lista cu animatiile serverului.
/stopanim - Opreste o animatie.

**Chat**

/say - Acesta este chatul local, /say [text] se foloseste pentru a trimite un mesaj jucatorilor din jur, apare pe o suprafata destul de mica. *Poate fi folosit cand sunteti intr-o conversatie telefonica, pentru a putea scrie pe chatul normal. Altfel, acest chat este folosit in mod automat, cand scrieti ceva.
/s - La fel ca /say, doar ca trimite mesajul apare pe o suprafata mai mare.
/w - Cu aceasta comanda puteti scrie ceva unui singur jucator. *Trebuie sa va aflati langa el.
/cw - Cu aceasta comanda puteti scrie un mesaj tuturor celor care se afla in acelasi vehicul cu dumneavoastra.
/wt - Comanda folosita pentru a vorbi pe chatul walkie-talkie-ului.
/ad - Aceasta comanda este folosita pentru a trimite un anunt catre tot serverul (de obicei se foloseste pentru comert). *Trebuie sa va aflati la CNN.
/f - Comanda folosita pentru a vorbi pe chatul factiunii in care va aflati.
/b - Cu acesta comanda puteti trimite un mesaj OOC (out of character) celor din jurul dumneavoastra. *Nu trebuie folosita neaparat pe server, deoarece serverul nu e Hard RP.
/me - Aceasta comanda poate fi folosita pentru a intretine actiuni roleplay. *Nu trebuie folosita neaparat pe server, deoarece serverul nu e Hard RP.
/tognews - Ascunde anunturile trimise de reporteri si interviurile.
/togfam - Ascunde chatul factiunii.
/togwhisper - Ascunde mesajele trimise pe whisper.
/togevent - Ascunde chatul eventului.

**Bank**

/balance - Va arata banii pe care ii aveti in banca. *Trebuie sa va aflati in banca.
/withdraw - Cu aceasta comanda puteti scoate bani din banca.
/deposit - Cu aceasta comanda puteti depune bani in banca.
/transfer - Cu aceasta comanda puteti transfera bani cuiva.
/atmwithdraw - La fel ca /withdraw, doar ca se foloseste la un ATM.

**Other**

/cellphonehelp - Afiseaza urmatoarele comenzi:
- /call - Cu aceasta comanda puteti suna un jucator. *Aveti nevoie de numarul de telefon al jucatorului respectiv. Exemplu: /call 1234567
- /number - Cu aceasta comanda puteti afla numarul de telefon al unui jucator. *Aveti nevoie de o carte de telefoane (Phone Book) cumparata de la 24/7.
- /p - Accepta un apel primit de la un jucator (raspunde la telefon).
- /h - Inchide convorbirea telefonica.
- /turn [on/off] - Va deschide sau inchide telefonul.
- /sms - Cu aceasta comanda puteti trimite un mesaj unui jucator. *Aveti nevoie de numarul de telefon al jucatorului respectiv. Exemplu: /sms 1234567 text
- /speaker - Cu aceasta comanda va puteti seta telefonul pe difuzor, iar in acest fel cei din jurul dumneavoastra vor putea urmari conversatia telefonica.
-/househelp - Afiseaza urmatoarele comenzi:
- /enter - Comanda folosita pentru a intra in casa.
- /exit - Comanda folosita pentru a iesi din casa.
- /open - Aceasta comanda inchide sau deschide usa casei.
- /setrentable - Va permite sa alegeti daca lasati jucatorii sa ia chirie la casa dumneavoastra sau nu. */setrentable 0/1 (nu/da).
- /setrent - Setati chiria casei dumneavoastra.
- /tenants - Afiseaza lista chiriasilor online.
- /evict - Dati un chirias afara din casa.
- /evictall - Dati toti chiriasii afara din casa.
- /sellhousetostate - Vindeti casa la stat.
- /houseprice - Setati pretul casei.
- /houseupgrade - Faceti imbunatatiri casei. *De exemplu, upgrade de viata (/heal) sau armura.
- /heal - Luati viata din casa.
- /housewithdraw - Cu aceasta comanda puteti scoate bani din casa (stransi din chirie).
-/renthelp - Afiseaza urmatoarele comenzi:
- /unrentroom - Renuntati la chiria dumneavoastra de la o anumita casa.
- /enter - Comanda folosita pentru a intra in casa.
- /exit - Comanda folosita pentru a iesi din casa.
- /open - Aceasta comanda inchide sau deschide usa casei.
- /tenants - Afiseaza lista chiriasilor online.
-/businesshelp - Afiseaza urmatoarele comenzi:
- /bizinfo - Afiseaza cateva informatii legate de business-ul detinut.
- /bizfee - Setati pretul de intrare in business. *La CNN sunt banii incasati pe fiecare litera utilizata in /ad.
- /bizname - Cu aceasta comanda puteti schimba numele business-ului detinut.
- /prodprice - Cu aceasta comanda puteti seta banii platiti pentru un produs.
- /bizgunprice - Cu aceasta comanda puteti seta pretul unei arme. *Doar pentru GunShop-uri.
- /enter - Comanda folosita pentru a intra in business.
- /exit - Comanda folosita pentru a iesi din business.
- /open - Inchide sau deschide business-ul.
- /sellbiztostate - Vinde business-ul la stat.
- /sellbizto - Vinde business-ul unui jucator.
- /bizbank - Aceasta comanda va afiseaza banii din business.
- /bizwithdraw - Cu aceasta comanda puteti scoate bani din business.
-/carhelp - Afiseaza urmatoarele comenzi:
- /carinfo - Va ofera anumite informatii despre vehiculul dumneavoastra.
- /sellcarto - Cu aceasta comanda va puteti vinde vehiculul unui alt jucator.
- /sellcarex - Cu aceasta comanda puteti face un schimb de vehicule cu un alt jucator.
- /lock - Va incuie sau descuie vehiculul. *Trebuie sa va aflati langa acesta.
- /parca - Parcati vehiculul intr-un anumit loc. *Ii setati locul de spawn.
- /towcar - Trimiteti vehiculul dumneavoastra inapoi la locul de spawn. *Trebuie sa fie goala.
- /locatecar - Va plaseaza un checkpoint pe harta in locul in care se afla vehiculul dumneavoastra.
- /vehswitch - Cu aceasta comanda puteti sa va schimbati vehiculul activ.
- /carplate - Cu aceasta comanda va puteti schimba numarul de inmatriculare.
- /carcolor - Cu aceasta comanda ii puteti schimba culoarea vehiculului dumneavoastra.
- /buyinsurance - Cumparati asigurare vehiculului detinut.
- /removetuning - Scoateti tuningul de pe masina dumneavoastra. *Daca sunteti posesor de masina personala.
- /buyvehicle - Cumparati un vehicul de la Car Dealership.
- /sellvehicle - Vindeti un vehicul la Car Dealership.
- /givekey - Da cheile vehiculului detinut unui jucator.
- /changelock - Schimba incuietoarea vehiculului dumneavoastra. *Trebuie sa va aflati langa acesta.
- /vehicles - Va arata o lista cu vehiculele detinute.
-/fishhelp - Afiseaza urmatoarele comenzi:
- /fish - Comanda folosita pentru a pescui. *Trebuie sa va aflati la fishing place (Big Wheel Rods) sau pe o barca.
- /fishes - Afiseaza pestii pe care ii aveti.
- /sellfishes - Vinde pestii pe care ii aveti. *Trebuie sa va aflati intr-o anumita zona din LS Docks, un checkpoint va va fi plasat pe harta odata ce dati /sellfishes, sa puteti ajunge acolo.
-/jobhelp - Afiseaza comenzi pentru jobul detinut, in functie de acesta. *Fiecare job vine cu anumite comenzi specifice lui.
-/eventhelp - Afiseaza urmatoarele comenzi:
- /requestevent - Comanda folosita pentru a cere organizarea unui event. *Trebuie acceptat de admini, exista un anumit model de a cere: /requestevent ||||.
- /event - Afiseaza detalii despre eventul in desfasurare.
- /e - Chat folosit de organizatorii eventului pentru a vorbi cu jucatorii.
- /stopevent - Opreste un event. *Trebuie sa fiti organizatorul eventului.
- /togevent - Ascunde chatul eventului.

| NeedForSpeedKZ a răspuns:

Bai voi sunteti sh prosti ma,,,,,,,, a spus samp nu gta single player! uite aici niste coduri : S0beit, Cleo.etc...

Răspuns utilizator avertizat
| anonimous07 a răspuns:

/c-comenzi;/v-masini avioane alte.;/t-teleportare

| Aurelia_Stamate_1976 a răspuns:

Salut
eu sunt numere stamate mihai