| Trăie a întrebat:

Cine imi explica putin jocul sims?

6 răspunsuri:
| ღAnonimღ a răspuns:

Pai iti creezi o familie, ii asezi intr-o casa, dar, pentru o casa mare iti trebuie bani. Deci mai intai ii asezi intr-o casa mica, urata, si bagi parola de bani de cateva ori (Ctrl+shift+c si scrii motherlode si enter. iar daca merge /...+c, e...+f). Poti sa iti faci casa cum vrei, daca ai bani. te duci in oras, la servici, poti sa te saruti, sa mergi cu masina, poti sa faci copii, sa adopti. E ca viata noastra, numai ca e pe computer, si noi nu avem "parole" de banilaughing. Funda?

| Bianqita a răspuns:

Jucatorul creează persoane virtuale numite "Sims" pe care ii aseaza in case ajutandu-i sa iși satisfacă dorințele acestora. Jucătorii pot sa aseze personajele in case pre-construite sau construite de ei înșiși.

| chemicalX a răspuns:

Sims este un joc video in care iti poti crea propria familie, o cresti, ai grija de fiecare membru, ii dai slujba, mancare, ii faci sa aiba copii etc., poti sa construiesti case, poti sa-i faci pe membrii familiei tale sa-si indeplineasca visurile.
funda?

| ILied a răspuns:

Intai iti creezi o familie (sper ca sti engleza). Le pui nume, haine, chestii la simi apoi iti pui familia pe un spatiu sau o casa. Cand ai pus familia pe casa iti pui obiecte in casa. Daca ai pus familia pe spatiu gol, iti faci casa asa cum vrei dupa care pui obiecte. Sarbatori fericite!

| Ruxy_2611 a răspuns:

The Sims se concentrează în întregime pe viaţa personajelor virtuale numite Sims, punand jucătorul în controlul „lumii" lor virtuale şi a activităţile lor zilnice, cum ar fi dormit, mâncat, citit şi îmbăiere. Jocul poate fi caracterizat ca fiind o „căsuţă pentru păpuşi digitală". Deşi jucătorii sunt încurajaţi să-şi creeze propriile lor personaje cu diferite caracteristici fizice, există deja predefinite căteva personaje, precum familiile Newbie şi Goth.
Jucătorul controlează aproape toate aspectele legate de viaţa de familie. Sper sa te ajute cu ceva big grin

| Andrut2a a răspuns:

In jocul Sims poti sa iti creezi o viata total noua de aceea nu este accesibil pentru toti pentru ca este foarte scump dar foarte cautat de asemenea in Romania nu prea sunt multe exemplare decat in cateva magazine de exemplu:in Dolj(Altex; Real; Flanco etc.). Si nu merita sa iti cumperi Sims pentru ca poti sa il download-ezi de pe net dar este foarte greu de gasit un site cu Sims care sa si mearga...