| checa a întrebat:

Cine imi poate explica si mie cum pot schimba culoarea ochilor dintr-o poza cu programul PhotoScape'?

Răspuns Câştigător
| Ady7za69 a răspuns:

Www.taaz.com :| cu asta poti sa te faci cum vrei tu :) si la ten si la ochi :). spor la treaba:D

1 răspuns:
| RhoOphiuchi a răspuns:

Pe bara cu instrumente din stanga, undeva sus, gasesti Lasso tool. Cu Lasso tool selectezi irisul ochilor, apesi ctrl+c apoi ctrl+v [astfel creezi un layer nou cu irisul doar, lucrand pe acest layer toate modificarile pe car ele faci se vor aplica doar la portiunea selectata. Ca sa schimbi culoarea te duci sus, acolo unde scrie File, Edit, Image etc. Eh, te duci la Image>Adjustments>Hue/saturation. Pe bara cu hue muti indicatorul si ai sa vezi ca se schimba culoarea, tu doar misti de aia pana cand gasesti culoarea care iti place.
La final, te duci tot acolo sus, la Layers>Merge layers [e in josul coloanei].