| florin1235 a întrebat:

Cine imi poate recomanda echipament foarte ieftin cu care sa incep in electronica, ma pasioneaza acest domeniu de 2 ani, dar am inceput studiile in el de 1 an, dar nu am car de credit.
Ps am 15 ani si sunt din Suceava

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,eu sunt din botosani si am 16 ani, si pe mine ma pasioneaza, poti incepe cumparandu-ti urmatoarele :
Pistol de lipit(sa-l folosesti 20 de secunde dupa il lasi sa se racoreasca 40 pentru ca se incinge foarte tare aparatul si ai sansa sa se topeasca plasticul de pe el,deci cand vezi ca frige l-ai lasat jos )
Sacaz
Aparat analogic de masurare
Aparat digital
Fludor,
O penseta mai mare pentru sustinea pieselor la dezlipire/lipre pentru a nu te frige
Ciocan de lipit daca vrei sa umblii in laptop,telefoane etc,si sa nu uiti sa deslipesti si sa lipesti la loc piese dintr-o placuta,nu conteaza de unde e,din televizor, sistem audio, etc
Si totusi trebuie sa iti dai silinta ca daca nu cu vremea te vei lasa de meserie si pierzi si timp si bani pe materiale,
Si sa nu te sperii daca strici sa zicem un sistem de boxe, profesorul a zis ca e bine ca stricam, pana vom invata a repara tot o sa stricam laughing, succes

| florin1235 explică (pentru anonim_4396):

De pistol si astea stiu, chiar am statie letcon, sursa alimentare bariabia( facuta de mine) dar eu vreau si osciloscop generator de frecventa si lucruri mai complicate