| UbesKcerealele a întrebat:

Cine imi spoate cateva activitati pe care eu si clasa mea am putea sa le facem in saptamana scoala altfelde la scoala? funda la cele mai interesante idei:* mersii mult.

9 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Excursii,întreceri sportive și de cultură generală.

| JustAaGirl a răspuns:

Cautarea de comori big grin Faceti echipe si cautati diferite obiecte de pe o lista pana ajungeti la comoara big grin
Noi am facut si e super tongue
2. Gatiti sandvisuri, salate de vructe si vedeti cine a facut cea mai buna mancare
3. Concurs de fotografii in natura, in parc sau scrieti mai multe obiecte pe care s ale fotografiati care termina primul castiga
4. Intreceri sportive, alergari mers cu role etc
5.Jocuri amuzante gen oul si lingura, arucarea une bileute mici intr-un cos sau mai multe daca mai am idei o sa mai adaug, Te pup Pa big grin
Funda puppy dog eyes

| XDeDeeX a răspuns:

Ati putea iesi undeva.ex.la o cofetarie, puteti organiza concursuri.ex.de desenat, sa vizitati locuri interesante, sa jucati jocuri.

| SweetCandies4cake a răspuns:

Pai eu atunci voi merge la pizza,vom face un concurs de gastronomie, jocuri sportive vom merge intr-o pestera, la film, la muzeu, vom face un concurs micii matematicieni...

| noneeeee a răspuns:

Sa iesiti sa mancati o pizza si sa va plimbati prin mall, sa vizitati un muzeu

| Boo_Dydu_1996 a răspuns:

Pai ati putea sa faceti concursuri de mancat sandwich-uri...sau sa mergeti in oras si sa va faceti poze in magazine,sa va imbracati ciudat si sa veniti asa la scoala,sa faceti poze si sa va creati o pagina pe fb cu activitatile voastre, sa faceti concursuri de ragait, sa margeti intr-o mini-excursie undeva in apropiere si sa spuneti glume sau sa urlati si sa radeti, sa faceti concursuri de moda, de make-up sa dati note anapoda sau puteti sa va puneti sa creati un stat imaginar cum vreti voi dar pe grupe si apoi sa dati note si sa puneti ce vreti voi acolo..tot ce va trece prin cap... sper sa iti fie de ajutor happy :* :X big hug

| UbesKcerealele explică (pentru Boo_Dydu_1996):

Imi place mult ideea cu un stat imaginar:* mersi mult>big grin

| Boo_Dydu_1996 a răspuns (pentru UbesKcerealele):

Mi-a mai venit o ideebig grin imitati profesorii si cei care il imita(el/ea) primeste un 10 dupa vacanta sau orice premiu...dar puneti-va la catedra si imaginati-va ca predati si urlati pe voi insiva si tot ce fac profesoriilaughing va fi amuzant :*

| loctiv a răspuns:

Da pana in saptamana altfel mai este dar stii uite cateva sugestii.
1. O excursie
2. Jocuri stii tu alergatul cu oul in lingura, alergarea in saci pana la un punct anume.
3. Fotbal american, de ce nu happy
4. Gen Elevi au talent.
5. Puteti face concusuri la fiecare materie de exemplu la Romana noi am facut anul trecut descifrarea limbajului S.O.S daca intelegi.
6. Cine mananca cel mai sanatos.
7. Parada costumelor ecologice.
8. Ore in aer liber gen cand vine cineva care practica o meserie de exemplu brutar sa va duceti voi la brutarie de ce nu.
9. Concurs de poezii facute pe moment.
10. Desene in care sa faceti un profesor un coleg sau sa faceti scoala un poster.

Sper ca ti-am fost de folos si poate si o funda nu strica.