| Asyul95 a întrebat:

Cine imi spune cum as putea invata mai bine matematica
? o urasc si nu o inteleg!
Cine m-ar putea ajuta sa imi placa si sa o si inteleg?\
Funda!

Răspuns Câştigător
| CrazyTeenager a răspuns:

Incearca sa iei note de trecere la materia respectiva prin orice mijloace, nu vad de ce te-ai stresa sa inveti matematica acum la sfarsit de an scolar, nu poti sa ingrasi porcul in ajun stii?

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună!
N-am cum să te ajut eu acum, să-ţi explic toată matematica dintre clasele 1 până la...(nu ştiu în ce clasă eşti). Matematica se învaţă pas cu pas. Nu poţi trece la radicali, dacă nu şti adunarea.
Deci ori pui pe site întrebări referitoare la tipul exact de exerciţii pe care nu înţelegi, ori îmi trimiţi mie un mesaj. În general mă pricep la matematică(dacă exerciţiile nu sunt chiar foarte complicate).
Dacă reuşeşti să înţelegi toate exerciţiile o să înceapă să îţi şi placă.
PaPa! wave

| didiDia a răspuns:

Daca ai niste probleme anume pe care nu le stii rezolva si pot sa te ajut, te ajut. Numa zi ce probleme ai sau de unde sa pornim. Ce clasa esti?

| simplu_2372 a răspuns:

Sincer am fost in sit ta si cred ca sunt vreio trei posibilitati;
1 trebuie sa ai un super profesor (intelegator, ...si binenteles, pregatit ca si profesoe sa stie sa preedea pe intelesul elevului)
2.sa pui si mai mult umarul la treaba ...munca proprie, stiu ca e fff grea
3. mediotatiile daca ti le permiti
bafta in oricare dintre situatii!

http://soft-download2011.com/
http://funny-aha-jokes-new.blogspot.com/
http://secretul-afacerilor-pe-internet.blogspot.com/

| Byanka26 a răspuns:

La fel si eu... Unii de la mine din clasa merg la meditatii la profesorul nostru si zic ca le place matematica si ca sunt buni dar nu e adevarat ca mereu iau 4, 5, 6,etc. La mine a inceput sa-mi placa matematica cand cand am inceput sa-mi fac temele corect si la scoala cand ne da un exercitiu eu il termin mai repede si cand vad ca am rezultatul bun ma bucur iar daca nu asta e...Imi pare rau daca nu te-am ajutat dar sper sa-ti fie de folos!:*