| tiby93 a întrebat:

Cine poate sa imi faca o lista cu tot ce imi trebuie sa intretin un perus?(ce mancare, de cate ori sa il spal, de cate ori sa schimb apa etc. ) Dau fundita:d

Răspuns Câştigător
| zuzu_3087 a răspuns:

Eu pot pentru ca stiu ce trebuie si eu am 2 custi cu perusi (4 perusi):pai de preferat ca mancare gasesti la magazinul de unde iei si perusi si cea mai buna mancare pentru ei este "meniu"chiar asa se cheama "meniu pentru oerusi"are si vitamine in acel meniu si nu e scump. pai daca le pui nisip in tavita de la cusca poti chiar o data pe saptamana cam asa daca nu le pui nisip o data la cateva zile fac foarte multa mizerie in cusca. apa se schimba de 2 ori pe zi sau o data depinde de timpul tau liberhappypoti sa le mai dai drumu prin camera dar ai grija sa inchizi usa si geamul. sper ca ti-am putut fi de ajutor mult succes cu ei

2 răspunsuri:
| zuzu_3087 a răspuns:

A de mancare poti sa le mai dai si cate putina banaba, salata verde, ou fiert.