| nemo a întrebat:

Cine stie cam cate grame se obtin (in general, o medie) dintr-o planta (indoor) de canabis?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un lowrider ( ca asta de aici - si nu e reclama, doar info - http://www.buylowriderseeds.com/ ) am citit ca ar produce o medie de aproximativ 25g. Cresterea poate fi problematica insa, exista si riscul sa cumperi seminte degeaba. Nu mai vorbim de alte riscuri, dar orice laude, orice propaganda ieftina vei auzi despre consumul respectiv de la consumatori, pune-le la indoiala. Sunt scuze venite de la oameni care fug de realitate si luciditate. Majoritatea celor pe care ii stiu consumatori uzuali si-au pierdut mult din coerenta si au simtul realitatii alterat. Iti poate face foarte rau, uneori indirect, daca ai incercat poate stii. Si faptul ca este mai putin nociva decat alcoolul este foarte discutabil, depinde la ce tii mai mult, la ficat sau la creier. Scuze ca m-am intins cu raspunsul, recent am devenit aprins impotriva acestei pacaleli, raspunsul e deci 20-30g pentru un pitic daca iti iese planta.

8 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Uite cam ce se intampla dupa ce se afla. Cineva sigur o sa stie si o sa spuna. Vorba circula repede.
http://www.youtube.com/watch?v=dh02is6Dh6Q
Vezi ca astia nu fac mare diferenta intre alea nasoale si o planta pentru consum propriu. Vezi ca e plin pe net de filmulete cu arestari pentru 2-3 ghivece. Sa stii sigur in ce te bagi daca vrei sa cresti. Din ce am citit un lowrider de calitate iti da aprox 25g la o recolta PC growing, cu 2 lumini x 350W (economice ), ventilatie ( cica miroase puternic in camera ) in ~5 saptamani. E bataie de cap, poate sa nu iasa si sa arunci banii pe fereastra, plus ca e si foarte riscant. Mai bine cauta alta distractie, asta nu merita, si stiu ce zic - iarba te alieneaza si pe termen lung. Dupa ce dezvolti toleranta apare si adictia psihica. Te poti simti mai bine treaz, chiar daca foarte putina si foarte rar nu o sa iti dauneze. Daca iti iese recolta, unele lucruri se vor schimba, si nu neaparat in bine.

| alexdop21 a răspuns:

Florinele daca te intrebi cine ti-a dat stupid, ei bine uite eu ti-am dat ...si doar pentru ca ai cautat sa raspunzi primul intrebarii asteia si nu ai reusit sa il ajuti pe nemo! Sincer nu stiu, dar eu unu sunt la ora de mers pana la amsterdam, iar aici calitatea mariei e foarte buna, si e si legal, asa ca imi e teama de momentul in care ma voi intoarce in tara si dau iar de calitatea plantei indoor romaneasca

| cutache a răspuns:

Vrei sa schimbi locatia revelionului(vezi jilava)?

| florinel_8849 a răspuns:

Te intereseaza te duci pina in maroc si vezi cu ochii tai

| CaliforniaLove a răspuns:

Omule', zi-mi unde stai, un id de mess pe privat si vorbim.Nu stiu cat iese, dar poate vin si eu pe la tinebig grinbatting eyelashesMa primestipuppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow timp liber... e ceva interesant(lumea tinde spre democratie)
50 de grame la o planta adult, dar vezi ca ele pot creste si cat tine, la neon scoti 15 -20 de grame dar nu poti sa extragi ulei din ele, nu cred ca ai tu un ghiveci de 2m patrati, conteaza si solul in care le ti. sol-uscat(pentru fumat) si sol gras pentru uleiul de hwinking
Uleiul de canepa este legal! happy

| clauclau_6191 a răspuns:

Suna la militie happy

| AluPacino a răspuns:

Poate 200 cine stie cat o cresti.