| sweetys a întrebat:

Cine stie daca in perioada aceasta se poate uraca la Cascada Urlatoarea din Busteni? Si daca la Predeal functioneaza telescaunul. Merg in week-end in excursie cu clasa si vreau sa stiu fiindca nu are rost sa batem atata drum, in timpul irosit poate ajungem in Brasov sau la Bran.

Răspuns Apreciat de Editori
| veraa1234 a răspuns:

La cascada se poate urca oricand. Nu e cu plata sau ceva. E gratis si se urca oricand. La Predeal nu stiu programul dar il poti cauta pe net dar sa stii ca in Busteni poti urca cu telegondola. Sau porti urca pana la Babe si Sfinx. E frumos. Dar mai frumos cred ca ar fi la Bran unde e si castelul si targul si casa groazei. Si la Brasov e frumos mai ales la Biserica Neagra. Sau la Sinaia la Castelul Peles iar acolo au si o cofetarie extraordinara pe care ti o recomand personal. Distractie placuta. SPER CA TE AM AJUTAT

1 răspuns:
| angelally a răspuns:

Buna! Nu-ti recomand traseul spre Cascada Urlatoarea in aceasta perioada, deoarece este un traseu destul de greu si periculos fiind foarte mult noroi si radacini de copaci extrem de alunecoase. Daca nu ai echipament corespunzator risti sa te accidentezi. Toate cele bune!