| georgehari a întrebat:

Cine sunt "mascaţii" de care auzim la TV că intră cu forţa în casele oamenilor? Au legătură cu Halloween?

Răspuns Câştigător
| potpal a răspuns:

N-au legatura cu Halloween-ul(altfel am fi tot anul intr-o sarbatoare). In schimb, aproape zilnic vedem la tv interventii ale lor.Sunt politisti cu pregatire speciala, pentru.interventii in forta in cazuri deosebite.Cred ca stiai asta, dar daca n-ai avut alta nelamurire...

3 răspunsuri:
| georgehari explică:

Aha, deci ar trebui să se le spună după numele oficial, nu "mascaţi". Mulţumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca tu ai "auzit" de ei, tu ar trebui sa ne spui si ce ai vazut, sau era doar o stire fara imagini, fara marturii de la victime!? NU cred ca au legatura cu Halloween :-( dar sper sa dispara cu totii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici pe departe vreo legatura cu haloween.Este vorba de trupele speciale anti-tero care poarta in timpul actiunilor lor cagule negre pe cap pentru a nu fi identificati si apoi urmariti ei sau familiile lor.