| anonim_4396 a întrebat:

Conteaza pe cati biti e o placa video?

2 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Bineinteles ca DA! daca vrei sa te joci iti trebuie o placa video grafica cu multi MB si multi Biti, un minim pentru o placa video bunicica ca sa te poti juca in voie ar fi 1024MB DDR5 256biti, si pe langa asta iti mai trebuie si procesor si rami hdd etc eu ti-as recomanda sa iti iei placa asta video: Placa video HIS ATI Radeon HD 5970, 2048MB, DDR5, 512bit, Full HD, HDMI, PCI-E, PixelShader 5. 0 Frecventa procesor 725MHZ direct x 11, 3200 Stream Processor
eu unul pe asta o am si sunt destul de multumit e loc si de mai bine. (da ma laud ca am asa o placa video) papa

| trustbogdan a răspuns:

Da cu cat is mai multi cu atat e mai performanta, conteaza foarte mult