| Pretending a întrebat:

Coşurile si punctele negre apar din cauza hormonilor. Dacă hormonii, nu ar mai interveni acestea ar dispărea?

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Coșurile pot apărea și de la o infecție a pielii, punctele negre sunt efectul porilor deschiși și nedemachierea în fiecare seară chiar dacă peste zi nu am aplicat machiaj.
Despre ce vorbim?
Pa, pa.

| AikkoxD a răspuns:

Nu neapărat. Pot apărea şi din cauza lipsei de igienă, din cauza prafului. O dată ce îţi apare un coş şi îl spargi, automat secreţia aia din el se împrăştie pe faţă şi îţi apar şi alţii.

| IMC90 a răspuns:

''Dacă hormonii, nu ar mai interveni acestea ar dispărea?''

Nu

| MaicutaMaui a răspuns (pentru IMC90):

Vrei sa fii facatorul meu de sandwich-uri? love struck

| IMC90 a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Detaliaza laughing

| MaicutaMaui a răspuns (pentru IMC90):

De exemplu : cand vin acasa, tu trebuie sa ma astepti cu tava de sandwhich-uri la usa, imbracat intr-un costum de iepuras.
Cand sunt la masaje, tu esti la cratita. Deci cam asta ti-ar fi viata cu mine laughing noaptea... cand mi-e frig, vii sa ma invelesti, doar atat.

| IMC90 a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Noaptea-s la baut laughing Si, in locul tau, nu m-as lasa pe mine la cratita. Bine, ca daca-ti place mai afumat nu-i nicio problemawinking

| MaicutaMaui a răspuns (pentru IMC90):

Deci amanam putin dorinta mea, trebuie sa facem cursuri de gatit intai laughing

| IMC90 a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Ma pricep putin la sanwich-uri, da nu la d-alea de mancat laughing

| MaicutaMaui a răspuns (pentru IMC90):

rolling on the floor te ocupi de maioneza mai mult laughing

| IMC90 a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Maioneza, carne laughing
P.S: i-am facut troc de porci intrebarea fetei, hahaha

| MaicutaMaui a răspuns (pentru IMC90):

Salam de vara, maioneza, oua de prepelitahee hee, stie bucatarul de tine ce trebuie sa faca cu ele laughing

| IMC90 a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Oua de strutwinking Numa d-alea folosesc rolling on the floor

| MaicutaMaui a răspuns (pentru IMC90):

laughing poate ne trezim maine ca gatim in lista suspendatilor rolling on the floor

| zahy a răspuns:

Uite documenteazate, pentru aparitia cosurilor :
http://acnee.com.md/de-ce-unde-apare-acneea.php

| MaicutaMaui a răspuns:

Depinde de organism. Poate fi si din cauza alimentatiei, prea multe grasimi. De exemplu, punctele de grasimi iti apar in mare parte din cauza alimentatiei nesanatoase.
Daca hormonii nu sunt dereglati, dupa pubertate trebuie sa dispara.

| MaicutaMaui a răspuns:

Bun, tu ramai aici.
Daca eu ajung acolo, o sa iti gatesti singur salam cu oua si maioneza laughing

| IMC90 a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Vin sa te vizitez, ii intreb daca au camera d-aia matrimoniala, sau cum ii zice rolling on the floor

| MaicutaMaui a răspuns (pentru IMC90):

Mai bine gatim alta data, poate i-am umplut mail-ul fetei cu notificari si poate ne va umple ea frigiderele cu carne pana ni se acreste de gatit.

| dbem17 a răspuns:

Eu am avut probleme mari cu cosurile si s-a dovedit ca din cauza apei de la robinet ( a unei substante din ea ).