| daniela_7403 a întrebat:

Credeti ca gindurile(rele)se materializeaza?

8 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca cele pozitive tind sa se materializeze (de asta suntem sfatuiti sa gandim pozitiv ca pana la urma tot se implineste) atunci cele rele de ce nu s-ar materializa. De obicei se spune ca nu e bine sa doresti raul altuia pentru ca pana la urma tot acest rau se va intoarce la tine.

Janina
| Janina a răspuns:

Da, eu cred in chestii de genul asta....am impresia ca daca gandesti ca ti se intampla ceva rau atragi energiile negative si pana la urma ajungi sau dai de ceea ce nu iti doresti!

daniela
| daniela a răspuns:

Nu stiu dar sigur iti strica ziua si mai ales daca te tot gandesti uneori le pui in aplicare fara sa-ti dai seama pentru ca ti se pare normal sa fie asa.

| maryana5 a răspuns:

Se materializeaza cum se materializeaza si gandurile(bune) despre bani sad

| Ecaterina a răspuns:

Mereu merg pe vorba --''De ce te temei de aia dai''. De aia straduiestete mereu sa ai o gindire optimista.

| cutache a răspuns:

Da, specialistii spun ca trebuie sa gandim pozitiv ca sa atragem lucruri bune in viata noastra!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu s-a dovedit stiintific ca ele s-ar materializa. Uneori se mai intampla ca ele sa trimita un mesaj din partea subconstientului.
Unele vise se materializeaza insa nu pentru ca ar fi ceva supranatural ci pentru ca datorita unor anumite situatii si anumite decizii luate de tine la un moment dat a determinat implinirea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt asemanatoare efectului Placebo. Chiar daca nu se materializeaza in cele mai multe cazuri, creaza o stare de neplacere. De aceea indicat ar fi sa avem o gandire pozitiva. Succes!