| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Credeti in vrajitorii/farmece pentru aducerea persoanei iubite inapoi? Stiti vreo vraja?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Nu, sincer nu cred, daca ar fi adevarat asa ceva cred ca multi oameni ar fi fericiti.

63 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

NU nu cred! NU nu stiu!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu cred ca o vraja poate aduce persoana iubita inapoi... De obicei "vrajitorii" sunt pentru acei oameni slabi care vor sa creada ca pot obtine ceva fara sa faca nimic... Si se folosesc de acei oameni... Intr-un fel sau altul se poate spune ca ii fura... Din alta ordine de idei vrajile nu se leaga de persoane care nu cred in ele. Unele functioneaza pe baza de subconstient, altele probabil mai mult pe baza de autosugestie. Da, am o lista de vraji... dar nu ma mai ating de ele... se spune ca se intorc asupra ta intreit... Nu... se intorc asupra persoanelor la care tii... Iar eu tin prea mult la ele...

Bula
| Bula a răspuns:

DA!
Trimite-o la mine, o vrajesc!
devil devil devil

cristian
| cristian a răspuns:

Eu nu cred in bazaconii dar fiecare cu pasarica lui.
Sunt unii care au si un stol.Pa cuvant.
Christian&Miriam Dikol s-au ocupat cu scrierea unor carti in acest domeniu.(Vraji)
Mai multe detalii obtii daca intri aici:www.esoteris.ro

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

By the way, care stiti, in Caras se practica ceva de gen? Am avut pe cineva cu mari temeri de gen! Multumesc!

| beba a răspuns:

Nu asa aduci inapoi persoana iubita. o sa vezi cand o sa fii mai marehappyDaca chiar doresti sa inveti ceva vraji, iti recomand cu caldura seria Harry Potterhee heeai ce invata de acolo!

| Adry a răspuns:

Daca se va demonstra stiintific ca vrajitoriile si farmecele exista voi crede, dar, din cate stiu eu nu s-a intamplat acest lucru.
Ps: nu cred ca vei primi aici vreo vraja.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Eu mi-am notat 2 vraji pe un caiet, dar nu am inca destula experienta sa la fac. Astept pana ajung Mage level 32

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Vrăji/farmece? Preotul spune că există.
Destinul omul nimeni nu îl poate schimba, cel care îți este scris nici apa nu-l ia.
Nu poți aduce pe cineva înapoi dacă acea persoană nu îți este destinată chiar dacă o iubești și o dorești.
Sfat: mergi la un preot și cerei povață.
Baftă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU. rugaciunea catre Dumnezeu pentru a te ajuta, a rezolva o problema este una, iar vrajitoria este cu totul altceva. Isus spune ca in numele Lui, sa ceri cu credinta de la Tatal ceea ce ai nevoie si crezand, ai deja! deci, Tatal iti da ajutor pentru si prin credinta ta. daca un preot spune ca se pot face vraji si farmece cu Biblia in mana, ma indoiesc ca este preot! daca nu este iubire, nu poate dura nici o relatie si, daca unul din cei doi pleaca, la ce bun sa-l aduci inapoi cu sau fara farmece? accepti ca nu este iubire decat din partea ta si incearca sa nu te fixezi sentimental pe acea persoana; va deveni o obsesie si vei plati bani grei la diverse persoane care speculeaza sentimentele pentru... ce? dragoste cu sila sau cu... vraji nu se poate. fii barbat(a) happy si uita-te in jur! e plin de fete si baieti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu... Dar sincer nici nu vreau sa stiu...
Daca mie mi sa int sa ma despart de o pers la care am tzinut F mult...
Este pentru ca asa a fost sa fie...
Acea despartzire a facut loc altor lucruri mult mai bune care m-au facut de un mil de ori mai fericit:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf dar cred ca nu e nimic de a face aceasta minune si eu trec printr-o situatie ca a ta as da totul numai sa am pers iubita inapoi dar cred ca frajile din pacate nu pot face nimic asta e soarta dar eu cred ca nimeni nu il poate inlocui voi suferi mereu si nu e zi sa nu ma gandesc la el dar ma multumesc macar ca il port in inima mea off ma m saturat de atata suferita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred in vraj da nu pot face cine ma invata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista vraji si vrajitoare dar nu tote au puteri se poate aduce o persoana in acea zi si sa te iubeasca si toata viata exista vraji asa de puternice ca nici biserica nu le poate dezlega decat moartea vrajitoarei pentru a aduce pe cineva inapoi e foarte simplu vartelnita in varfu casi intoarcerea olei vraja cu hamu dela cal vraja de marti totul e sa nu faci rau in magie si ce puteri ai nu incerca ceia ce nu poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred in asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred. mi-a adus inapoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ziceti-mi voi multumesc frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred