| Andreea_Diana_1989 a întrebat:

Cu ce pot inlocui aracetul sau lipiciul la slime? Stie cineva?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu faina si apa. Daca vrei sa lipeasca mai bine sa pui si un ou. Pui faina intr-un vas, spargi oul si-l pui peste faina si apoi torni apa incet mestecand sa nu se faca cocoloase. Poti framanta cu mainile. Daca pui mai multa apa poti sa-l si fierbi pe foc mic.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Nu se poate inlocui. Daca reteta cere lipici, cum vrei tu sa legi detergenul ca sa faci slime?