| HarleyQuinn a întrebat:

Cu ce pot să lipesc fotografii și postere pe perete fără să-l stric? Sau există lavabil pe care să pot lipi poze fără să se strice?
Obișnuiam să folosesc Patafix, dar lasă urme urâte și acum trebuie să-mi zugrăvesc din nou camera.

13 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Ai auzit de Glue Tac? Sau Blu Tac. Nu stou cum ii zice, e ceva in genu asta. E ca o guma de mestecat si o lipesti pe perete. Nu lasa nicio urma.

| HarleyQuinn explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Ah, super. Nu știam că se găsește și în România. Mersi mult!

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru HarleyQuinn):

N-ai pentru ce. Daca nu gasesti pe la kioskuri, pe la magazine din alea de constructii si materiale trebuie sa gasesti happy

| HarleyQuinn explică:

Și bandă adezivă. Foloseam și bandă adezivă. Dar și asta strică.

| HarleyQuinn explică:

Pardon?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru HarleyQuinn):

Cu, sau fara PARDON: nu poti lipi ca sa reziste, dar fara sa-ti deterioreze zugraveala! tongue laughing DAR TU POATE MAI AI O VARIANTA: INVERSEZI LINIILE DE FORTA GRAVITATIONALA SI REZOLVI PARDONUL.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ba normal ca se poate. Cu glue tac din ala. Rezista foarte bine, nu lasa urme, si il gasesti cam peste tot.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Poti sa imi spui, domule Valeriu, de ce raspunsul meu este nefolositor si eronat?
HarleyQuinn pare sa fie de alta parere.winking

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

Mai treci pe la scoala, cauta sa retii lectiile predate de profesori si apoi incerca sa dai raspunsuri care sa corespunda adevarului.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

De ce? Ce am facut gresit?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

Nu ai retinut din ce ti-au predat profesorii ce calitati au adezivii si cum actioneaza asupra zugravelilor. tongue laughing laughing laughing

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ce ma? Eu doar i-am spus omului ce ar putea sa foloseasca ca sa lipeasca postere pe perete...

Nu vad ce legatura ar avea asta cu
"ce calitati au adezivii si cum actioneaza asupra zugravelilor". Plus ca, te asigur ca nu am facut asa ceva la scoala happy

| Ruxy777 a răspuns:

Si eu am incercat sa fac asta, dar am renuntat la idee imediat ce mi-am dat seama ca nu gasesc solutia, iar daca le lipesc va trebui sa le las acolo pentru totdeauna. asa ca am decis sa le lipesc pe usa de la dulap, care e facuta din lemn si nu are importanta daca lasa urme