| stef42 a întrebat:

Cu ce viteza se invarte pamantul?

Răspuns Câştigător
| anarhistor a răspuns:

Depinde...In jurul sau? La Ecuator 1670 km/hr (ca sa "simti" viteza e cam juma' de kilometru pe secunda... uuuuuuu) sau 1035 MPH. La Poli e zero! ...Sau poate ai vrut in jurul Soarelui? Asta e 30 Km/sec. Sau in jurul Caii Lactee? ...250 km/sec

8 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cu aproximativ 30km/sec se invarte in jurul Soarelui

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Trebuia sa fie "kilometri pe secunda"... nu stiam ca sunt smiley-uri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12oo km h in jurul axei sale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca viteza cu care se invarte este mai putin de mai putin de 5 km pe ora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pamantul se roteste in jurul soarelui la o distanta de aproximativ 150 milioane de km. Radiatiile se extind la viteza de 300. 000 de km pe sec,...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 85 km / h va spun eu nic_dj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in jurul soarelui sa stii ca e de 30 km/sec.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 1500 km/h