| CatalinDNK a întrebat:

Cui îi este dor de desenele vechi? Acum sunt doar prostii pe Cartoon Network și nu mai este Jetix de câțiva ani a fost înlocuit de Disney crying. Îmi e dor de perioada în care aveam la ce ne uita iar copiii din ziua de azi se uita la niște prostii. Alea nu pot sa se numească desene

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Care cativa? Nu ma mai uit la desene de ani buni dar cand m-am "lasat" era deja Disney de mai multi ani.

Am vazut la ce se uita... Inafara de Ciudateni (Gravity Falls) de pe Disney *care oricum nu este chiar pentru copii ci pentru adolescenti*, toate sunt niste mari porcarii. Unchiul bunic, chestia aia de pe cartoon cu pasarea albastra si prietenul lui sobolan sau ce o fi... altele nu prea stiu. Am vazut o imitatie de Ben 10 care e jalnica.La fel si noii "Tineri titani".

Tin minte seria pokemon. M-am uitat la majoritatea episoadelor (ProCinema, Disney, Animax sau A+ cel de dinainte de animax)

Timp de un an m-am uitat in fiecare seara de sambata cate 25 de minute la Deltora Quest. Nu pierdusem niciun episod. Dupa ce am crescut am citit cartile in engleza.
Mai erau si Death Note, Fullmetal Alchemist, Dino King, Romeo x Juliet, Detective Conan.

Nu stiu cum pot cei de acum sa se uite la chestii atat de jalnice.

| D3I3 a răspuns:

Văr-miu care are 3 ani se uita la happy tree friends. iată rolling on the floor) Eu nu mă pot uita le ele, dar văr-miu râdea.

| DennisW a răspuns:

Din pacate asta e tendinta in societatea de azi. Ma uit cu placere oricand la un Tom si Jerry, desi le-am vazut de sute de ori. Daca ma uit pe Cartoon ma ia durerea de cap.
De asta sunt si copiii din ziua de azi asa agitati, privitul la aiurelile alea ii fac sa fie mult prea agitati.

| MajinVegeta a răspuns:

Ar trebui sa ne strangem mai multi si sa cerem inapoi fox kids/jetix/animax, trebuie ceva organizat.

| IoanaDeac a răspuns:

E adevarat.Si mie imi e dor de desenele vechi