| Orbithh a întrebat:

Cum ati face pe cineva sa citeasca cartea "Laleaua neagra" de Alexandre Dumas? Adica ce ia-ti spune?

2 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Nimic. Niciodată nu aș impune preferințele mele litare cuiva. Dacă cineva îmi cere o recomandare, o ofer, dar dacă persoana respectivă va ține cont de ea sau nu, nu mă privește.

| LëxRóck a răspuns:

Pai...
Pentru inceput te sfatuiesc sa o mituiesti cu boboane, ciocolata sau cipsuri...
Propuneti sa incerci asta.
Sau poti incerca, in caz ca nu i-ai spus despre continutul povestii, lucruri haioase despre cum e cartea.
Sau...pregătește ceva ca un eveniment important, poate cu niște muzica sau chiar baloane si ingenunchiaza-i la picioare si imploral sa citească cartea.
(dacă sunteți prieteni, dar nu neaparat)