| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cum e cu ora de vară și oră de iarnă?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum e cu ele?

| Crackman a răspuns:

Germanii au creat acest sistem cat sa prinda cat mai multa lumina.
Work work work

| JicaContra a răspuns:

Este o IMBECILITATE AMARATA, inventata de nustiuce LABA TRISTA DE SENATOR AMERICAN, care vroia sa faca economie la, lumanari, asta fiind SINGURUL efect pozitiv oarecare (economie la iluminare), insa in rest are efecte numai NEGATIVE:

1. sunt oameni care au probleme de sanatate din cauza asta
2. PRODUCE CONFUZIE! (asta fiind si motivul real, cu cat populatia e mai confuza cu atat mai bine)
3. PH00TE SERIOS mersul trenurilor (si a altor metode de transport, la avioane nu stiu, dar presupun ca si acolo e o tampenie MARE) de gen cand o ora dispare, toate trenurile au intarziere, cand ora aia apare in plus, trenurile opresc in prima statie SI STAU 1h ACOLO... SA INNEBUNEASCA, CALATORII x(

in rest, in ziua de azi nu prea trebuie sa tii cont de idee, decat daca ai ceasuri vechi, telefoanele, calculatoarele si tembelizoarele isi schimba ora automat

totusi, EU vor scoate rahatul asta de schimbare a orei, incepand de la anul

| cfrtobias a răspuns:

Deja s-a schimbat cand era ora 9 acum parca e 8

Răspuns utilizator avertizat
| Eugen80 a răspuns:

S-a schimbat deja, acum vad ca la ora 8 inca e lumina afara. Eu m-am obisnuit si nu cred ca mai deranjeaza pe cineva.

| AlexMh a răspuns:

Una e de vara una e de iarna :) Aici aici un articol elaborat cu explicatii: http://oraexacta.eu/de-ce-se-schimba-ora/

Nu trebuie sa iti faci griji, din Decembrie 2021 Europa nu va mai avea schimbari orare.