| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cum e Diana numele de fată la băieți este Deian? Sau cum este la băieți?

17 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu are corespondenti la romani din cate imi dau seama, dar e de luat in calcul Darius happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu orice nume de fata poate sa fie si de baieti.

| anonimg a răspuns:

Te referi la corespondentul la băieți al numelui "Diana" de la fete.
Mă gândesc că poate să fie "Denis".
Nu m-aș mira dacă printre străini să existe chiar băieți cu numele de "Diana".

| Catrice a răspuns:

Dianu
Dian
Dinu
Daian

| Alive99 a răspuns (pentru Catrice):

Este ca si cum ai spune:
InYourMinda
InYourMindu laughing)

| Catrice a răspuns (pentru Alive99):

English substantives can't be modified.
Una e sa feminizezi in romană si alta in engleză...nu merge dom'le.

| Alive99 a răspuns (pentru Catrice):

Eram ironic.

| Catrice a răspuns (pentru Alive99):

Îți ofeream o lecție pentru școală ca sa treci clasa. Copiii din ziua de azi... ce nerecunoscători.

| Alive99 a răspuns (pentru Catrice):

Te uiti la anime..nu am de gand sa iti dau o lectie de ironie.Viata ta este deja suficient de ironica.

| Catrice a răspuns (pentru Alive99):

Bine, domnule viață 100% serioasă.

| Sofer a răspuns:

Dăianu.

| Felys a răspuns:

Deni,Denis

| Alive99 a răspuns (pentru Felys):

Asta este la Denisa bro.n-are treaba cu Diana

| Sophieka a răspuns:

Interesanta intrebare. Mi-a venit in minte acum numele de Dian ca si masculin. Foarte frumos si pretentios, parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dian.

| troleibuz a răspuns:

Nu toate numele au varianta masculina.

| Alive99 a răspuns:

La baieti nu este in cazul asta.
Oricum, amuzanta intrebarea.