| imihaistoian a întrebat:

Cum este bine sa iti cumperi cel mai ieftin bilet de avion si de acum in cate luni sau cum?

9 răspunsuri:
| zw33ty a răspuns:

Cel mai bine ti-l iei din timp gen cu o luna 2 luni inainte, important este sa nu ti-l cumperi din agentii pentru ca platesti taxa de agentie aprox.inca odata pretul biletului, de recomandat du-te in aeroport direct si ti-l iei de acolowinking

| mgtow a răspuns (pentru zw33ty):

Mai bine ti-l iei de la agentie pentru ca ai garantie in caz ca compania da faliment sau se anuleaza zborul pe alta zi. La aeroport doar daca e sa fie aproape de casa ta e bine sa-l iei cu antelatie.

| zw33ty a răspuns (pentru mgtow):

Daca tie iti convine sa platesti 270 de euro in loc de 160 e bine happy

| mgtow a răspuns (pentru zw33ty):

Depinde daca e dus-intors (eu imi iau de dus ca ma intorc acasa in Romania) si acum sunt la reducere dar asa stiu ca nu voi avea probleme cand vreau sa plec si nu stau ore in sir pana vine avionul dupa mine.

| zw33ty a răspuns (pentru mgtow):

Fiecare cu parerile lui happy eu mi-am luat teapa cu agentiile de 3 ori asa ca prefer direct aeroportul happy

| mgtow a răspuns (pentru zw33ty):

Naspa, si le-ai dat in judecata? In Romania coruptia e mare se stie dar ai mei nu au avut probleme cu biletele de avion (le-au cumparat din strainatate pentru ca nu locuiesc in tara) doar odata a luat taicameu bilet cu easyjet online si cand a dat faliment nu a putut recupera banii pe biletul de intors.

| zw33ty a răspuns (pentru mgtow):

Tocmai afara am avut probleme cu agentiile happy cu o 100 si ceva de euro in plus fata de pretul biletului ca sa nu mai zic ca am mai stat si nu stiu cate ore prin aeroport pentru ca anulase zborul si etc etc oh go on

| litlledolleioanna a răspuns:

Til poti lua cand vrei tu pur si simplu intri pe pagina de cumparare a biletelor selectezi ziua in care vrei sa pleci sa te intorci si tot asa si acolo o sa-ti apara preturile si daca vezi ca te ajunge pana in 100 de euro sau cel mult 120 nu ezita si cumparal ca mai iesftin nu ai sa gasesti ei si daca nu gasesti din prima ieftin conecteazate in fiecare zi si urmareste preturile ca se schimba de la o zi la alta dar e mai bine sa til iei din timp ca daca til iei atunci aproape o sa te coste mai mult si cumparal online ca iti iese mai ieftin:*:*:

| HipHop4Life a răspuns:

Este mult mai ieftin biletul de avion daca ti-l cumperi de pe acum.