| Andreea9222 a întrebat:

Cum fac sa nu mai am cosmaruri noaptea?
funda

Răspuns Câştigător
| rosedanielle a răspuns:

Ca sa ai un somn odihnitor noaptea, trebuie sa nu faci nimic care sa te solicite fizic inainte de culcare.Trebuie sa te culci la o ora potrivita, si sa nu te certi cu nimeni sau sa lasi vreun gand negativ sa iti intre in minte.Nu te culca cu stomacul plin, ci bea un pahar de lapte caldut, citeste o carte sau o revista care iti place, incearca sa gandesti pozitiv.De asemenea te poate ajuta si lecturarea unei carti religioase.

8 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Nu te mai certa in cursul zilei sau fii suparata pe cineva.Nu te uita noaptea la filme horror, de preferat ziua. Daca vrei, poti dormi cu un animal de plus langa tine sau cu orice jucaarie. Daca ai un animal de companie(caine sau pisica)ar fi si mai bine.Iti poti lasa in camera o lumina de veghe pe timpul noptii.Gandeste mereu pozitiv si nu te da batuta niciodata, asta o sa te influenteze in bine. fundita?

| Ana_8420 a răspuns:

Pot fi cateva motive :

1. Daca ziua urmaresti emisiuni despre fantome sau filme Horror. (Nu prea as crede, dar este si asta un motiv laughing )

2. Iti e frica de un anumit lucru, iar frica actioneaza la nivel de subconstient.

3. Depinde ce faci, ce mananci sau la ce te gandesti inainte de culcare.

Incearca sa te detasezi si sa scapi de acea frica (daca exista), sa faci lucruri bune, sa urmaresti filme / emisiuni frumoase, iar dupa ora 8 nu mai manca nimic. happy

Am avut si eu la un momentdat o serie de vise urate, dar au trecut.

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| florynnaa a răspuns:

Nu stiu inchinate

| AdyEmSustineCampaniaMosCraciunExista a răspuns:

Gandeste-te la ceva frumos inainte sa adormi sau pune muzica la tv sau la pc si adormi pe muzicaoh go on

| simina a răspuns:

Fa-ti un set de analize s-ar putea sa ai o lipsa de calciu. Mi-a recomandat un medic sa fac o cura de calciu cu vitamina B si magneziu si asa am scapat de cosmaruri.

| iepurica_7902 a răspuns:

Uite cateva modalitati:

->->-> stai treaza toata noaptea (sa nu mai visezi nimic) happy

->->-> sa faci numai lucruri rele (sa nu le mai visezi) happy

si cam atat stiu happy

| Andreea_6310 a răspuns:

Pot fi cateva motive:

1. nu te uita in oglinda inainte de culcare

2.nu te uita la geam

3. zi si tu tatal nostru seara