| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac si eu sa-mi arate folderele la view icons ca mie imi vede details
, ca daca dau view si imi setez de exemplu orice altceva decat details, imi vede decat deatils in folderul ala ca in restul windowsului imi vede details si eu vreau sa aflu cum fac o setare generala sa mi le vada icons in tot windowsul.
Sper ca stiti si intrebarea nu ramane cu 0 raspunsuri. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Probabil te referi la fisierele ascunse (hiden folders & files)
Iti recomand organize>view si la hidden files and folders alegi show hiden bla bla bla.
La sp2 sau sp3 stiu ca e pe undeva pe la tools sau properties pe sus pe la fereastra din my computer. dar nu mai stiu exact unde (dar la fel. alegi sa arate hiden files).
Practic asta am inteles din mesajul tau.
mai exista varianta (daca sti numele fisierelor sau foldarului) sa dai un search si sa bifezi sa caute pe alea ascunse... si ti le afiseaza si pe alea.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasi problema o am si eu. intrebarea era cum fac sa vad toate fisierele/folderele din calculator in tip '' icon'' si nu '' details'' ( sa intru la fiecare folder in parte si view folder >icon nu-i o alegere buna :is sute de foldere). deci cum fac sa vad icon la toate fisierele/folderele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai deschizi my computer selectezi cum vrei sa le vezi de la view options din click dreapta dupa aia te duci la Tools > folder options> view si dai click pe aplly to all folders. asa o sa vezi toate folderele in modul cum leai setat prima oara, cred ca o sa te descurci

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Felicitari maxime tie.Am reusit, esti un zeu, daca puneai raspunsul mai devreme luai fara nici o indoiala funda.
Multumesc din nou!