| cosminboy12 a întrebat:

Cum imi curat calculatorul de praf ca nu mi l-am curatat niciodata? funditaaaa!

4 răspunsuri:
| ѕмιℓєє a răspuns:

Monitorul cu o cârpă uscată, tastatura poţi să o scuturi puţin, şi să o ştergi cu o cârpă uscată sau puţin umedă, mouse-ul cu o cârpă udă unde sunt butoanele şi cu o cârpă uscată restul, boxele cu o cârpă uscată, iar unitatea cu o cârpă uscată.
Poţi folosi un aspirator special pentru tastatură, dacă vrei.

O zi frumoasă!

| ViViAnALaNa a răspuns:

Cu o carpa -.-" acum depinde la ce te referi prin calculator si stersul lui. Te referi la exterior? [monitor,tastatura,mouse si unitate] sau te referi la unitatea centrala,pe dinauntru? Daca e la prima varianta, ma gandesc ca stii cum se face, daca e la a doua, la cea cu unitatea centrala pe dinauntru, trebuie sa ii dai jos carcasa cu surubelnita si cu o carpa USCATA il cureti

| cosminboy12 explică (pentru ViViAnALaNa):

Unitatea centrala inauntru!

| ViViAnALaNa a răspuns (pentru cosminboy12):

Pai da,desfa carcasa unitatii centrale cu o surubelnita sau asa ceva, si ia o carpa uscata si sterge-l, scoate piesele si stergele, o sa dureze ceva, dar daca te pricepi o sa fie binewinking