| blockbuster a întrebat:

Cum imi fac server pe metin? am inteles ca se face foarte greu. ma ajutati va rog? vreau sa devin GMtonguebig grin sunt nebun dupa metin. bine eu ma joc ro. deci va rog frumos din suflet, spuneti-mi cum se face. va dau id meu de mess daca e nevoie...

129 răspunsuri:
| UnicornulFericit a răspuns:

Buna, poti sa-ti faci server privat de metin2 si nu dureaza mult max. 2 ore(daca nu te sti deloc)dar apoi ce rost mai are daca nu sti sa umbli prin navicat si sa te faci gm si altele.Iti trebuie un PC destul de bun pentru sv privat. Uita-te pe youtube de acolo am invatat eu.
O zi buna.

| camionagiull a răspuns:

Greu de invatatlaughing) si dupa e usor sa faci :X eu stiuwinking

| poechce a răspuns:

Nu poţi face server de metin.
Nu prea ştii mare lucru despre acest joc. după cum ai pus întrebarea.
În primul rând pentru a deveni GM trebuie să treci printr-o "serie" de "teste". Trebuie să fi TGO, GO, SGO ş. a... o altă regulă importantă este că trebuie să ai 18 ani.

| MasterBM a răspuns (pentru poechce):

Tu esti... cum sa ai 18 ani sa ai sv de metin laughing poate pe ro trebuie sa ai 18 ani sa fi GM dar sa ai sv tau poti sa il ai si la 2 ani daca stii sa faci si sa ai pc bun laughing eu am 14 si am facut sv de metin pvp

| vladionut94 a răspuns (pentru poechce):

Eu cred ca tu traiesti pe undeva prin munti de nu sti ca se poate hosta un server rolling on the floor

| poechce a răspuns:

Omu' a zis că vrea să devină GM, nu a specificat unde.
. idioţi doamne, idioţi!

| Ionutpopescu10 a răspuns:

Nu trebuie sa ai 18 ani eu am doar 12 si mi-am facut propriul server.

| Darthmau5 a răspuns:

Ce 18 ani si ce teste mah? Te tine PC-ul, il faci. O problema ar fi timpul necesar intretinerii acestui server, cel mai bine este cum anonimul cu sala de calculatoare. Da auzi la ila. testelaughing. 18 ani. nu dai la permis bre'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti faci server de metin dar dureaza foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal da` add la rzv_yo_the_best si te ajut eu si sa stiti ca se poate FACE SERVER DE METIN! daca nu stiti nu mai vorbitiwinking

| lalabend a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma ajuti si pe mine contra cost terog eu am nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal ma poate ajuta cineva si pe mine! Am tot ce imi trebuie pentru server metin doar ca nu stiu sa scriu ceva inainte de ati aparea cele 8... ceva de connect m-am uitat si pe youtube dar nu inteleg ajutati-ma uite id meu de mess angel_alexutzu93

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine vrea server de metin cautati-ma la adresa thebestdende@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wa am un prieten care are sv privat si e GM dar nu are juktori multi... in rest va face lv 70+ garantat, cal armat iteme+9 otel velenosa+9 iteme cu hp 5000. daca sunteti interesati dati-mi add la id florin_talent93

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate nu tr sa ai nici un 18 ani am un tovaras care si-a facut si are doar 15 faza e ca iti tr un calculator bun si o conexiune la net de peste 10 MBwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alecsa.esti praf ///nu trebuie sa ai 18 ani...si nu trebuie sa fi ce ai enumerat.fiecare metin are gradele sale.eu sunt GA...am serverul meu////.winking
si sunt GM in echipa jocului meu care au 16 anywinking

| Maţcu_Gaby_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai e deschis sv de metin? smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine vrea server de metin sa dea add la angel.men91...fa fac la totii servere de metin si nu va costa nimic un mic gm akol pe server, si avetii propriul server metin, si app trebuie 2 gb ramii daca nu aveii nu ma bag ca nu vreau sa avetii probleme si sa ziceti ca nu l-am facut bine, merge si cu 1 gb dar lagggggggggggggg cine vrea sa dea add la idwinkingwinkingwinking

| alexandru1233210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma baga-ma pe mine in lista te rog alx.alex44

| Canerbad412 a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut ma ajuti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate vreau si eu un server dar nu stiu cum sa-mi fac...va rog help me add id: jeff_daniel98. xD plz help me!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ma ajuta sa fac un server la metin2ro id meu tyty_cristiano_ronaldo contactati-ma va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu cum se face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma
acum vreau sa stiu si eu cums e face serv de metin daca e zi-mi si mie pe id asta florin_boss20086

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da add la idu dragani_dragany94

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima oara trebuie sa intri pe google sa scrii metin2 ro apoi dai pe primul anunt sau pe al doilea apoi te inrgistrezi dupa acea til dowloadezi si astepti vreo o zi sau 2
semnat daniel

| Pain15 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti si prost ba baiatule ce p*** mea balmajesti acolo nu are nici o legatura cu ce e scris mai sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal ati trebuie un calculator bun si mult timp liber sa il poti face daca vrei un exemplu poti sa intri pe metin 2 gx eu l-am facut il am de vreo 2 ani si imi merge bine dar am si niste parteneri ff priceputi si un calculator foarte bun dar e problema ca trebuie sa al ti deschis tot timpu de noi avem noroc ca avem o sala de calculatoare in sibiu si il tinem de acolo non stop si pleyeri pot face si donati pentru 35ron au un 1. 000. 000. 000 si toate skilurile pa P si au calu de lvl 30 si cartea arme si caii incearca si vei reusi si noi l-am facut dintr-o provocare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah ca sa fa-ti un sv privat E FOARTE FOARTE greu, sti dc? Trebuie sa ai niste programe cu care sa schimbi jocul! Si alea SE CUMPARA am incercat si eu sa fac un metin2 Al meu dar nu am reusit din cauza lipsei de FONDURI e ff scump acel program si e ff greu nu cred ca un copil ca tine ar putea sa faca ceva atat de GREU SI COMPLICAT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Denis_robert2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-mi id tau de mess si iti zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi chiar sunteti tampiti... luati un linck de la mine si facetiva in *** servar. si numai deschideti topicuri aiurea ---> http://4metin.bossforum.net/......hi-t60.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat sa ai 18 poti sa ai si 14 ani daca e server private

| Ohala a răspuns (pentru anonim_4396):

Man eu am 11 ani pot sa fac un sv de mt 2?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati trebuie programe foarte multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dati ad la id asta plzz care stue sa fac un sv de metin sau samp plzzz vida_viduta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dati ad la id asta plzz care stue sa fac un sv de metin sau samp plzzz vida_viduta