| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot face prieteni pe TPU si cum accept cererile de prietenie?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Cand intri pe profilul persoanei, pe care ti-ai dori s-o adaugi in lista ta de prieteni, dai clic pe "Adauga ca prieten". Iar ca sa accepti cererile trimise tie, dai clic pe "Prieteni" in partea stanga al paginii si apoi dai clic pe "Aproba" celor care ti-au trimis cererile de prietenie. Apropo, ti-am trimis si eu o cerere.winking big grin Bafta si bine ai venit printre noi! peace signwinking big hug kiss

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Intri la profilul respectivului şi dai click pe Adaugă ca prieten, apoi aştepţi acceptul. Când cineva doreşte să-ţi fie prieten, vei fi anunţată, fie prin mail, fie vei vedea că pulsează spaţiul "Prieteni" din caseta portocalie unde scrie "Logat ca Dennysa", dai click şi ai 2 opţiuni-Aprobă/Respinge, mai departe te descurci...

| aиdяaaa●• a răspuns:

Atunci cand intrii pe profilul cuiva iti apare sub poza de profil:adauga prieten si dai acolo.Si ca sa accepti solicitarile de prietenie care ti se trimit dai la sectiunea "prieteni"(din partea stanga, unde ai mai multe optiuni-vizualizare profil, editare profil etc.).
Si apropo:Bun venit pe TPU!>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa zic ca sunt noua happy