| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi setez laptop-ul in limba romana? Am Windows XP. Dau funda la raspunsul care merge!

Răspuns Câştigător
| TooCloseToTheEdge a răspuns:

Mergi la Start-> Control Pannel -> Regional and Language Options-> Languages -> Details -> si selectezi limba dorita -> Ok ->Apply -> Ok. Si gata. Acum ar trebui sa iti apara in bara unde ai si ora un patratel unde scrie EN (daca era in engleza) si RO pentru romana.

Sper ca ai inteles si ca am fost de ajutor

3 răspunsuri:
| Piikaa a răspuns:

Hey!
In bara, la START -> Control Panel -> Language. -> si apesi pe toate chestiile alea de acolo si le pui in romana :* apoi ca sa iti dai seama ca merge apasa pe " [ " nu neaparat pe " [ " dar pe aia apas eu mereu laughing. Daca nu merge apasa Shift + Alt din dreapta :* Apoi apasa " [ " sa vezi daca merge!
Ca sa pui inapoi in engleza faci ce ti-am spus numai ca setezi pe engleza big grin
Sper ca ti-am fost de folos :*

| PunkieMuff a răspuns (pentru Piikaa):

Dar mie nu-mi apare Language! crying

| D4rkV3g4n a răspuns:

Control panel-search cauti language dai pe el si alegi limba. funda!